הכפתור

כל רגע, עם הנתונים שלו, מגיע מלמעלה. הכול כבר נקבע בו מראש, ואני נמצא תחת שליטתו. אבל הרגע הבא הוא בידיים שלי. אני מתחיל לברר: מה משמעות החיים? האם אני יכול להבין אותה? ופתאום מתגלה, שלא רק שאפשר להבין אותה, אלא גם לשנות אותה. יתרה על כן, לא סתם לשנות, אלא להשיג את מדרגת ההשגה הגבוהה ביותר, להגיע להרגשה, להכרת המצב ולשליטה עליו.

איך? – מסתבר, שבין אלף הכפתורים ישנו כפתור אחד שחשוב יותר מכולם. שאר 999 הכפתורים לא יפריעו לך כשתלחץ על אותו הכפתור היחידי. והוא הבחירה החופשית שלך.

אתה צריך שוב ושוב למצוא את הכפתור הזה, לנוע צעד אחר צעד, ולבצע בכל פעם עבודה אחרת ובדיקה אחרת. אתה לא יכול פשוט לתפוס את הכפתור הזה ולהחזיק בו עד הסוף. לא, אתה צריך לחפש אותו כל פעם מחדש בין כל הכפתורים. עכשיו הוא כאן. אהה, איך אפשר לגשת אליו? ובמדרגה הבאה הוא נמצא במקום אחר לגמרי. אוהו!

וכך אתה מכניס שינויים לחיים שלך. זאת לא עבודה שטחית. היא זורקת אותך ממקום למקום, מקצה לקצה של מטריצת הנתונים שלך. ובעזרת הכפתור הזה אתה צריך להפעיל את כל השאר. הכפתור הזה הוא הגישה לכל האחרים.

בסופו של דבר, הבחירה החופשית בסך הכול מחייבת אותך לבוא לקבוצה. לא משהו מסובך. תיכנס לקבוצה, תכניס את עצמך תחת השפעת הסביבה הנכונה. בזכות זה, יחד עם הסביבה, בקשר ההדדי איתה, אתה מוצא את הכפתור הנכון ומשנה את הגורל שלך.

המציאות היא הרבה יותר פשוטה ממה שנדמה לנו. לא לחינם נאמר שהבורא ברא את האדם ישר, אבל בני האדם עשו חשבונות רבים…

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "החרות", 18.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
לוח בקרה לניהול החיים: מדריך לניצול
ללחוץ על הכפתור הנכון
הַכְוונה דקה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/XUvhu

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest