הכפתור הנכסף

מיכאל לייטמן

עכשיו כולנו רואים את תמונת העולם הזה, כאילו שרואים את אותו הערוץ בטלוויזיה. התרגלנו אליו ואנחנו אפילו לא מתארים לעצמנו, שיש ערוץ אחר.

פתאום מופיע בתוכנו רצון (נקודה שבלב) – להחליף ערוץ. לפני כן, אפילו לא תיארנו לעצמנו, שזה אפשרי. ועכשיו אנחנו מתחילים לגלות כיצד לבצע זאת, כיצד ניתן לעבור לערוץ האחר.

אני מתחיל להבין ולתפוס שניתן להחליף ערוץ, רק אם אתה באמת רוצה להיות בו. הרצון שלך – זה אותו הכפתור שבעזרתו ניתן להחליף ערוץ. כלומר נחוצה לי הבנה, לאן אני נכנס ובשביל מה.

לשם כך ניתנה לי חברה השואפת גם לערוץ האחר, ספרים ומדריך. הרי הרצון שלי – קטן מאוד, ורק הסביבה יכולה לעורר בי הגדלת הרצון, להעביר אלי את הרצון שלה לראות את הערוץ החדש, וכוח להחליף לאותו הערוץ.

בחברה החדשה כולם מדברים על השפעה, על רשת של קשר הדדי משותף וגלובאלי, איפה שהכול עובד לטובת ורווחת החברה – רצון משותף להחליף לערוץ החדש. ובהדרגה רצון זה מחלחל וחודר לתוכי.

עם הרצון הזה אני מגיע לשיעור – ודורש אור – כוחות של אותו הערוץ. והכוח הזה מעורר בי תכונות חדשות, הבנות – וכשאני אהיה מוכן להבין ולקלוט בצורה נכונה, הערוץ יתחלף בעצמו.

אני בעצמי רוצה את ההבנה החדשה, להכיר את העולם החדש. את זה מלמד אותי האור. כי אחרת, אני לא אראה שם כלום – כמו תינוק, שמסתכל על אותה תמונה, שעליה מסתכל גם מבוגר, אבל במקום ליהנות ממנה, מנסה להכניס אותה לתוך הפה, כי רק באופן זה הוא קולט את העולם.

וברגע שאני אהיה מוכן, מיד, באופן אוטומטי יידלק הערוץ השני. אבל הערוץ הראשון לא יעלם – הערוץ השני רק יתווסף אליו, ואז אני אראה גם את הערוץ הראשון, הקודם על רקע השני וכך שני העולמות יתחברו בתוכי להרמוניה אחת כוללת! אני אראה, באיזה אופן מחוברים כל חלקי המציאות, ואת המציאות עצמה – לא כחומר, אלא ככוחות שמניעים אותה.

לאדם כבר נמאס לגמרי לראות את הערוץ הראשון, ולכן הוא נופל לסמים ודיכאון. הוא אינו מסוגל יותר לראות את אותה התמונה של העולם הזה בטלוויזיה, והוא ממש חולם ומשתוקק להחליף אותה לערוץ החדש…

רשומות קודמות בנושא:
כזה רצון חדש לא מובן…
היינו כחולמים
לראות את העולם דרך נקודת הנשמה
רשומות נוספות במדורים: מציאות מדומה, שיעורי קבלה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EfR1F

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest