הכנה לנפילה

laitman_2009-11_8741-70.jpg

שאלה: כיצד בזמן העלייה עלינו להכין את עצמנו לנפילה?

תשובתי: בשום פנים ואופן לא צריך בזמן העלייה לחכות לנפילה! על כל עלייה אני צריך לחשוב, כאל גמר התיקון של הנשמה שלי. הרי כיצד אני יכול להיות בהשפעה, אם אני מצפה שכל רגע אני אפול?!

אני חייב לחשוב על העתיד רק כאל טוב, וזה נקרא "הכנה לנפילה". אני הולך על המקסימום, בכך שאני מצפה לתיקון שלם ואינני מאמין שמכאן והלאה יכול לקרות משהו רע בחיים שלי. אני נידבק בשלמות אל הטוב והמיטיב, אל הבורא. כל מצב רוחני דורש הקרבה מלאה ומסירות נפש, חייבים לחשוב רק על השפעה ולא על שום דבר יותר. אני עכשיו מתכוון לעלות, ואיזה נפילה שתבוא אחרי כן, היא תהיה בשבילי עלייה.

אתם יודעים כיצד האדם חושב בזמן עלייה: "שום דבר אינו מפחיד אותי עכשיו, אפילו שיבוא מלאך המוות, אני אקרע אותו לגזרים! ואיזה מצב שלא יתגלה לי, לא משנה, אני אנצל אותו כמקפצה כלפי מעלה!". זה אומר, שלאחר כנס "קבלה לעם" העולמי בנובמבר, אנחנו עוברים לעלייה בלתי פוסקת ואין יותר שום ירידות!

כל הנפילות שנרגיש ברגשות שלנו, מייד נעביר אותן לעלייה על ידי הכוונה שלנו. ואפילו שנרגיש נפילה, הרי איננו נמצאים עדיין בראש הסולם, אך בכוונה שלנו אנחנו כבר נמצאים בעולם אין סוף! ושתתגלה הריקנות ברצונות לקבל, נהיה מוכנים להתעלות מעליה.

מצד אחד אנחנו יורדים, בכך שמגלים את הרע, ומייד עולים עם כוונת ההשפעה. זוהי העלייה הבלתי פוסקת שאנחנו רוצים לעבור לאחר הכנס, ולא חשוב לאילו כיוונים ניזרק, מעלה-מטה, אנחנו נקבל הכול כעלייה כלפי מעלה.

מתוך שיעור על מאמר של בעל הסולם מספר "שמעתי", 06.09.2010

רשומות קודמות בנושא:
תכין את המזחלת בקיץ…
נפילה זו שמחה
לומד על עצמי את החוקים הרוחניים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cxRpR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest