דף הבית / כלכלה / כסף / הכלכלנים פסימיים

הכלכלנים פסימיים

photo_rav_gh70_317.jpg

הפרופסור לכלכלה נוריאל רוביני: להערכתי ההפסדים של הבנקים האמריקאים עומדים על 3.7 טריליון דולר. המיתון הגלובלי יהפוך לשפל, שימשך שנים רבות אם לא ננקוט בצעדים הנכונים. מדיניות קיבוע שערי מטבע החוץ (ברוסיה, קזחסטאן, המדינות הבלטיות, בולגריה ורומניה) תתנגש במשבר המט"ח. אסור היה לרוסיה להגן על הרובל.

הכלכלן הראשי של ארגון שיתוף הפעולה והפיתוח הכלכלי, קלאוס שמידט-גבל: נפילת התוצר הלאומי הגולמי בעולם תמשך בשנת 2009 ואפילו בשנת 2010.

נשיא המכון לחירות ודמוקרטיה, הרננדו דה-סוטו: המשבר הנוכחי הינו משבר אמון. אנחנו לא מאמינים לאף אחד בשוק. הממשלות שמנפחות את השוק על ידי נזילות נוספת, או שנותנות לכלכלה תמריצי מס, לא לוקחות בחשבון את הסיבות למשבר.

נשיא PIMCO, ריצ'ארד קלרידה: "בוושינגטון חושבים שזהו משבר נזילות, ושופכים אל השוק עוד ועוד כספים. זה לא משבר נזילות. זה משבר של חוסר אמצעים, ואותו הרבה יותר קשה לפתור".

התייחסותי: ובכל זאת העולם מבין בהדרגה, שסיבת הבעיות שלנו אינה הכלכלה, אלא האמון בין אנשים. במידה שהמשבר יתגבר, האנשים יתחילו להבין ולהתייחס אחד לשני לפי חוקי "הכפר הקטן", בהתחלה באופן מלאכותי, ולבסוף באופן טבעי.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lFR7W

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest