דף הבית / כלכלה / כסף / הכלכלה – כמו הגוף הביולוגי

הכלכלה – כמו הגוף הביולוגי

photo_rav_gh70_231.jpg

כדור הארץ מתפתח עם כל צורות החיים שעליו בדומה לתאים בגוף האדם, החל מהייחודיות של הפרטים המתחרים ביניהם ועד לשיתוף פעולה לצורך קיומם, וזאת מתוך תלות הדדית של כל צורות החיים שעל פני האדמה. הטבע מדגים כאן קשר היסטורי של גלובליות והדדיות.

מתוך מחקר גוף האדם כמערכת אחת אנו יכולים למצוא גם עקרונות לניהול של עצמנו כפרטים וכחברה, שלא קיימים בנו באופן טבעי, אלא ניתנו לנו כבחירה בצורה חופשית, כדי שנלמד ונממש אותם על עצמנו באופן עצמאי. ובדומה לגוף האדם צריכה לתפקד גם המערכת הכלכלית.

עקרונות אלה ניתנו לנו, כדי שנרחיק את העקרונות המזיקים ליכולת הקיום של הכלכלה והחיים ונשתמש רק בעקרונות המועילים. כמו שגוף האדם מחדש את התאים שבו באופן קבוע, מתוך שהוא שומר על צורתו ונפטר מכל מה שאינו הכרחי עבורו. יכולת הגוף החי להתקיים נוצרת רק בתנאי שחלקיו הביולוגיים נוטים לתמוך זה בזה ולא להלחם ביניהם.

למרות שבעבר מלחמת הישרדות היתה תנאי להתפתחות, כיום האנושות מתגלה לפנינו כגוף אחד, שבו שולט כבר חוק אחר: חוק הגוף האחד שלפיו החיים מבוססים על קשר הדדי בין מערכות החיים.

לכן, אנחנו, בדור שלנו, חייבים לעבור מעקרון של התחרות החופשית לעקרון של שיתוף פעולה מרצון. האבולוציה החופשית נגמרה, התגלתה מערכת הטבע, ואנחנו חייבים להשתלב בתוכה.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hG4JV

One comment

  1. תלמידה מתמידה

    איך ניתן להסביר שיבוש בטבע, כמו מחלות אוטואימונולוגיות?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest