דף הבית / משבר עולמי / תפקיד ישראל / הכול תלוי בחיבור בינינו

הכול תלוי בחיבור בינינו

שאלה: למרות כל המראות הקשים מהמלחמה והפגיעה המוראלית הגדולה, אנחנו רואים כעת שעם ישראל מפגין חוזק, נחישות, התגייסות. מאות אלפים חזרו מחו"ל כדי להילחם, ואפילו חרדים מתגייסים. אתה רואה בכך התלכדות של העם?

תשובתי: זה פעל קצת על העם, ולפחות הפסיקו עם הפגנות השנאה זה לזה, וזה כבר טוב. אבל זה רק לזמן קצר, כי אין לנו עדיין נטייה לאהבה בתוך האומה, אין לנו נטייה לשלום באומה, נשארנו עדיין עם אותו טבע.

שאלה: לאחר האסון שקרה לנו, ואולי מאוחר קצת, אנחנו רואים בעם נטייה לאהבת ישראל, לקירוב לבבות, לתמיכה, לעזרה מכל הלב מעל ומעבר. מה צריך להיות היסוד של החיבור שלנו?

תשובתי: היסוד של החיבור חייב להיות שצריך לחיות בחיבור, בשלום, בתמיכה הדדית, באהבה הדדית, באהבה בינינו. זה לא המצב שהיה לפני המלחמה, אלא להפך. ולכן לא היינו ראויים להתקיים כך, בשנאה, בדחייה הדדית בין כל חלקי העם.

שאלה: איך נראה ש"עם ישראל חי"?

תשובתי: אנחנו לא רואים ולא יודעים איך הוא נראה, אבל זה קצת יותר בהתקרבות זה אל זה, התעניינות, אהבה, קירוב, אחרת פשוט אין מקום לקיום שלנו כאן. יכול להיות שיש תקווה למצב ואנחנו נבין שהקיום שלנו תלוי אך ורק בחיבור בינינו. לא באויבים ובשונאים, ולא באף אומה אחרת ובמלחמות ובשלום, אלא אך ורק בחיבור בינינו.

מתוך התוכנית "מבט פנימי – אקטואליה בראי הקבלה", 29.10.2023

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest