הכול יסתדר!

laitman_2009-07_0170_70.jpg

לכל אדם ניתנות יכולות מסוימות, שחיוניות לתיקון נשמתו. אנו לא נבראנו מכוח המקריות. כל רצונות האדם, כל תכונותיו, כל המצבים שהוא עבר, מקום היוולדו, החינוך שקיבל – הכול מותאם באופן אופטימאלי רק להתפתחות נשמתו.

לכן אין צורך להתלונן, שלהתפתחות רוחנית דרושים לך תנאים אחרים בעולם הגשמי הזה – שחסרים לך כסף, בריאות, חינוך, שכל וכישרון, רגישות מיוחדת. כל התכונות שלך וכל התנאים העומדים לרשותך נובעים רק מהייחודיות של נשמתך, שצריכה לעבור תיקון. תפקידנו, רק לבקש ממנו.

לכן אין שום צורך לתקן את העולם החיצון. אנו מחויבים לחיות בו כך, כפי שנהוג בין בני האדם. זו כזו מדרגה, שאינה משתנה עד גמר התיקון.

אתה יכול להתעלות עד לדרגתו של רשב"י, שכתב את ספר ה"זוהר", אבל עדיין תהיה חייב לדאוג לגופך הפיזי, למשפחתך, לעבודתך, לפנסיה, לשירות רפואי – לכל הנחוץ לאדם. אתה כמו כולם, הולך לרופא, מקבל ממנו תרופה, משלם לו על כך ולוקח את התרופה בהתאם למרשם. אתה מבצע הכול, לפי הוראות הרופא ומבריא – ומודה על כך לבורא. למה? כי ביצעת הכול לפי הסדר שסידר לך הבורא דרך "תיאטרון החיים" הזה. התייחסת בצורה נכונה לתיאטרון זה, ביצעת את כל הפעולות ההכרחיות – הרגשתך השתפרה, תיקנת עצמך ברמת התיאטרון הזה, ועכשיו אתה מודה על הכול לבמאי.

הוא סידר עבורך את כל העולם הזה ואת המחלה הזו, ואתה התייחסת לכל זה באותה הרמה. אבל אם הוא נותן לך את הנקודה שבלב ורוצה, שאתה תתקרב אליו, אז אתה חייב להתייחס אליו כבר ברמה של אותה הנקודה שבלב.

אתה לא נפטר מהתכונות שלך: קינאה, תאווה וכבוד, אלא מנצלן, כדי להתחבר מעליהן עם אחרים, בכך שמקנא בהתקדמותם ברוחניות. האהבה העצמית והגאווה שלך דורשים ממנך להתקדם כמוהם. אתה מנצל את כל התכונות הטבעיות שלך, כדי לעורר בתוכך תפילה. ואם אתה מנצל נכון את כל האמצעים שניתנו לך, אז הכול יסתדר אצלך.

אתה חייב לחלק באופן חד וברור, שזו הרמה הגשמית שאותה אינך יכול לתקן, וזו הרמה הרוחנית. כך אנחנו מחברים אותן יחד.

רשומות קודמות בנושא:
בתוך עצמכם תגלו את השלמות
רשומות נוספות במדורים: התפתחות רוחנית, שיעור הקבלה היומי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/U2HIg

One comment

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מה זה תיקון? זה מעשה חד פעמי או שכל הזמן אני אצטרך להמשיך לעשות ולתקן? בעולם הזה  אי אפשר להפסיק לתקן, כי כל הזמן מתקלקלים פה דברים.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest