הישרדות

הישרדות
רבי עקיבא מסר לאנושות את החוק הכולל של הטבע, "ואהבת לרעך כמוך". מעניין לראות כי הוא היה בן גרים (מה שמוכיח פעם נוספת שישראל, מלשון ישר-אל, כלומר ישר אל תכונת הבורא, תכונת האהבה והנתינה, היא נטייה שיכולה להתעורר בלב כל אדם, בלא קשר למוצאו הביולוגי).

למעשה, החוק הזה התגלה כבר על ידי אברהם, בבבל העתיקה. אברהם חקר מדוע האגו גדל ללא הרף, הן במהלך חיי האדם והן מדור לדור. הוא גילה כי הטבע מפתח את האגואיזם באדם בכוונה, בכדי לאלץ אותו לשמור במודע את החוק העיקרי שלו – חוק הקשר הכללי של כל חלקי הטבע.

הטבע כולו – הוא גוף אחד, שכל חלקיו פועלים באינטגראליות, ורק האגואיזם של האדם מפר את ההרמוניה. עקב הפרת האיזון והקשר ההרמוני נוצרים כוחות שליליים שמורגשים לנבראים כסבל וייסורים.

ככל שהנברא מפותח יותר, כך הוא מרגיש יותר סבל. עד שיכיר בכך שההידמות לטבע, האיזון עימו – נחוצים לצורך הישרדות.

ההפרה הבוטה ביותר של האיזון מתרחשת ביחסים בין בני האדם. השבת האיזון – פירושה חזרה למשפחה אחת גדולה. תוך כדי כך מתחילים להרגיש את ההרמוניה של הטבע – מצבו הנצחי והשלם שבו עתיד למצוא את עצמו כל אחד מאיתנו. זהו החוק שאותו גילה אברהם, החוק שתיאר רבי עקיבא כחוק אהבת הזולת.

ואם כבר דיברנו על הישרדות, ממליץ בחום על כתבה מהגיליון האחרון של "קבלה לעם", "רק לא הישרדות", שמתייחסת לסדרת הטלוויזיה הפופולארית הישרדות.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/u7EJa

2 comments

  1. נתניה בר-שלום

    אנחנו טוענים שהטלוויזיה ברובה, מתמקדת בדברים השלילים. והרי הגדילו לעשות, שגם תוכניות בידור הפכו להיות "ג'נגל" אנושי. האם זה אחד הסממנים להתקרבותינו לגאולה או דווקא לשואה?

    תודה

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    לגבי רבי עקיבא, הדבר מוסבר כתוצאה מהתערבבות נשמות ישראל בגויים.

    האם הרב יכול להסביר? תודה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest