הימצאות הנשמה

שאלה: האם היו בעבר אנשים שהשיגו את הנשמה שלהם?

תשובתי: לאורך כל הדורות היו המון מקובלים. הראשון שבהם היה אדם הראשון, אחרי עשרים דורות של מקובלים עד אברהם, וממנו יצחק, יעקב, משה וכולי עד לימינו. כל המקובלים האלו השיגו מצב מיוחד, כלי מיוחד שנקרא "נשמה", בו הם גילו את הכוח העליון ואת החיים הנצחיים שלהם. כולנו גם כן נצטרך לעשות זאת.

שאלה: היכן נמצאת עכשיו הנשמה?

תשובתי: כאן אנחנו נתקלים בשאלה: מה זה אומר "נמצאת", היכן המקום הזה? כשאנחנו מתחילים להשיג את הרוחניות, אנחנו מתחילים להבין שאין מקום, אין זמן, אין תנועה, שכל הפרמטרים הללו הם יחסיים ואין בהם שום דבר ממשי (ריאלי). כשהאדם מפסיק רק לספוג לתוך האגו שלו ומתחיל לצאת מתוכו החוצה, לכיוון הזולת, הוא מתחיל להרגיש את המציאות שמחוץ לו, מחוץ לגבולות האגו שלו. אז כל המוסכמות הללו של זמן, תנועה ומקום נעלמות.

שאלה: ואם הוא מת? הרי המקובלים האלה שעליהם דיברת, חיו לפני הרבה אלפי שנים…

תשובתי: הגוף, הדרגה הבהמית, מת! ולא מה ששייך לנשמה! אם במשך החיים שלו האדם השיג השפעה לזולת, כלומר השיג את הנשמה, אז הוא נשאר עם ההרגשה הזאת של הנשמה המושגת. החלק הזה לא מת. כמו שהמורה שלי הרב"ש היה אומר, אם האדם משיג רוחניות והגוף הפיזי שלו מת, אז זה דומה לאיך שבערב אתה מוריד את החולצה וזורק אותה לכביסה. לא יותר מזה. כך גם הגוף הפיזי שלנו, ביחס לנשמה הפנימית.

מתוך תוכניתי ברדיו 103FM, בתאריך 10.5.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0fZKb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest