דף הבית / משבר עולמי / הילד ההולנדי

הילד ההולנדי

נשלח על ידי ד"ר ס. בליצקי מירושלים: "לפני 12,000 שנה הסתיים עידן הקרח באופן פתאומי. שכבת הקרח הענקית שכיסתה את סקנדינביה החלה להינמס. הקרקעות שהשתחררו משעבודו של הקרח החלו להתרומם.

בטבע הכול מקושר, ולכן חלקת הקרקע הסמוכה החלה לשקוע. הולנד של היום נמצאת בחלקת הקרקע השקועה הזאת. לכן שמה ההיסטורי הוא Netherlands שפירושו "קרקעות נמוכות".

הים המשיך ללא רחם להתקדם ולתקוף את השטח הקטן של הולנד. התושבים הצטרכו ממש להילחם ולכבוש את אדמותיהם.

היום, חלק ניכר משטחה של הולנד נמצא מתחת לפני הים, כשהסכרים הם שמפרידים בין הקרקע לבין הים. חלקי הקרקע שנכבשו מהים נמצאים תחת איום תמידי של הצפה. בקרב ההולנדים קיימת אגדה עממית על ילד שהציל את מולדתו: הוא הבחין בחור בסכר וסתם אותו עם האצבע שלו, עד שהמבוגרים הגיעו לעזרתו.

היום האנושות מוצאת את עצמה במצב מורכב. יצרנו את הציוויליזציה שלנו בכך שגידרנו והבדלנו את עצמנו מהטבע על ידי מחיצות מלאכותיות. היום, המחיצות חורקות תחת הלחץ של המשבר הרב-מימדי, שמאיים על עצם קיומנו. האנושות תצטרך לבנות את עצמה מחדש, להתאים את עצמה לחוקי הטבע. היא תצטרך בהכרח להתבגר ולהתעורר מ"החלומות המתוקים".

אבל מי "יסתום עם האצבע" את הבקיעים כאשר זה יתרחש? לשם כך, כל אחד מאיתנו צריך להרגיש את עצמו כמו אותו "הילד ההולנדי". רק אם נתחבר לאחרים, נוכל להחזיק מעמד, עד שהמוני ה"בוגרים" יגיעו לעזרה. בהצלחה לכולנו, ילדים!".

ידיעות קודמות בנושא:
שינוי האקלים גרם למשבר העולמי במאה ה-17
להתרגל להשתנות
צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Og1co

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest