דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / היכן מתחיל החופש

היכן מתחיל החופש

מיכאל לייטמן

שאלה: היום כבר לא צריך לנסוע לשיעור קבלה בלילה גשום, כמו שאתה נסעת בפעם הראשונה לרב"ש. אפשר פשוט לשבת בסלון ולהדליק טלוויזיה. האם יש בחירה חופשית לאדם, שמסתכל בערוץ שלנו?

תשובתי: בחירה חופשית אינה תלויה בערוץ תקשורת, אלא בנקודה שבלב. אם הנקודה בשלה, אז הבחירה החופשית של האדם היא לרכוש קשר עם הסביבה, שבעזרתה הוא יכול למשוך אור מקיף – אור המחזיר למוטב.

הרגשת הנחיצות של קשר זה עם הסביבה נקראת בחירה חופשית. זה יכול לקרות גם לאחר מספר שנים של לימוד בשיעורים שלנו. האדם מבין בהדרגה, שלא ניתן להשיג רוחניות בשכל, שידיעת מושגים ופעולות ומבנה העולמות – לא יגלו לו את העולם העליון. אבל צריך לעבור זמן עד שהוא מבין זאת. ראיתי הרבה אנשים שלומדים שנים את חוכמת הקבלה בצורה שכלית, ושואפים לדעת כמה שיותר, ומקבלים מזה הנאה עצומה, אבל עדיין לא מרגישים צורך בהשגה רגשית.

אחר כך, כשכבר מרגישים נחיצות זו, הם עדיין לא מבינים, שלהשיג רוחניות – זה אומר להשיג את תכונת ההשפעה, שהשגה ותכונת ההשפעה – זה אותו הדבר! ולכן חולפות כמה שנים, רק כדי להבין, שקשר עם הרצונות הפנימיים של החברים והקבוצה, שאליה הבורא הביא אותו – זה האמצעי, שבו הוא יכול לגלות את תכונת ההשפעה.

אבל הזמן לא חולף לשווא, בזמן הזה האדם עובר שינויים באופן קבוע תחת השפעת האור, ובסיכומו של דבר מגיע להבנה, שהוא מוכרח לרכוש רק את תכונת ההשפעה. לכן בחירה חופשית מתחילה מאותו רגע שהאדם מתחיל להבין, שקשר עם כל יתר הנשמות, עם הנקודות שבלב שלהם, נחוץ לו כדי להשיג את תכונת ההשפעה, כי זו הרוחניות.

רשומות קודמות בנושא:
רק עוד צעד אחד
תיקון ולא כפייה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pTCGg

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest