היכן האמת?

שאלה: מצד אחד, העיתונות וכלי התקשורת ובכלל כולם מסביב, דיווחו לנו על הקורבנות של הנגיף: כמה בני אדם מתו, כמה נמצאים במצב קשה וכולי, וכך הנגיף נתפס על ידי האנושות כדבר רע ומזיק.

מצד שני, השמיים התנקו, הטבע פתאום פרח באין מפריע. בסין בסך הכול חודשיים של ירידת רמת החלקיקים הקשים באטמוספרה סייעו להישרדות של ארבעת אלפים ילדים בגיל חמש, שבעים ושלושה אלף מבוגרים מעל גיל 70. וחוץ מזה, ירדה כמות המחלות האונקולוגיות. אנחנו מרפאים את עצמנו. אנחנו הולכים פחות לרופאים. מצד אחד, הנגיף נתפס כגורם רע שהכניס אותנו לבתים. מצד שני, הוא מנע מלחמות, עצר את האונקולוגיה, טיהר את האוויר. נולדו ילדים, לא מתו זקנים. היכן האמת?

תשובתי: האדם צריך להבין, למה הגיע הנגיף. הוא הגיע כדי לעצור אותנו מהתפתחות אגואיסטית שהייתה עד כה, כאשר אנחנו כבר מתקרבים לכך שאנחנו מכערים והורסים את כדור הארץ בצורה בלתי הפיכה. ועכשיו אנחנו יכולים להתחיל בסוג אחר של יחס בינינו ועם הטבע, בעיקרון זה אותו הדבר. זו מערכת אחת: הטבע הדומם, צומח, חי ואנושי. עלינו להתחיל להתייחס לכל הטבע הזה באופן אחר. ואם זה יקרה, אז לא יהיה צורך בנגיפים. אנחנו גם כך נעשה ונהפוך את החיים שלנו שיהיו חיים נפלאים!

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל ליטמן", 27.04.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/WvOtG

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest