דף הבית / כללי / הטובים (חיים חדשים – 638)

הטובים (חיים חדשים – 638)

חכמת הקבלה מחייבת להגיע ל"ואהבת לרעך כמוך". ערבות הדדית תכניס רוח טובה בארץ. כשיש בינינו קשר טוב, אנחנו מתאימים לכוח הטוב הכללי שבטבע, ויכולים לקרב אותו. (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי וטל מנדלבאום בן משה)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "הטובים".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

חכמת הקבלה מחייבת להגיע ל"ואהבת לרעך כמוך". ערבות הדדית תכניס רוח טובה בארץ. כשיש בינינו קשר טוב, אנחנו מתאימים לכוח הטוב הכללי שבטבע, ויכולים לקרב אותו.

פעם היינו "כאיש אחד בלב אחד", וכשפרצה שנאת החינם, נחרבנו, עתה אנחנו צריכים להיבנות מחדש. עתידנו הטוב תלוי רק בחיבור בינינו, בעזרתו ישתפר גם הביטחון, וינוטרלו שונאינו. גדולי האומה הסבירו שאם אנחנו מחוברים בינינו, איש לא ירצה להזיק לנו.

מעבר לעזרה הדדית, פרוייקט "הטובים" יכלול גם הסברה, מעגלי שיח, חוגי בית ועוד. אם נפסיק לרצות "להרוג" זה את זה בכוח, שכנינו יפסיקו לרצות להרוג אותנו בפועל. נהיה טובים זה לזה, העולם כולו יהיה טוב אלינו. זו המשוואה שעל פיה הכול פועל.

עם השכנים, בעבודה, בכבישים, בתקשורת, יש להקרין רוח חיבור ודוגמאות טובות. בכל ישראלי יש פוטנציאל של טוב, זה חרות ב-DNA שלנו, כך התקבצנו סביב אברהם אבינו.

"הטובים" זהו גל חיובי, שמטרתו לעורר את האהבה הרדומה שטמונה בנו. עזרה הדדית בתוספת הסברה למה חשוב להתחבר, יבנו חגורת ביטחון סביבנו. אם אנחנו מתחברים, אנחנו מעוררים את הכוח הטוב שבטבע, והוא מאזן את הרע שבנו.

אנו מסבירים לילדינו שכדאי להם להתנהג יפה לאחרים, אך אנחנו בעצמנו שוכחים זאת. נבנה בינינו גלים טובים של חיבור, והם יתפשטו כמו אדוות מישראל החוצה, לעולם.

תוכניות קודמות:
התקשורת כמעצבת מציאות (חיים חדשים – 637)
איך להיות אדם טוב? (חיים חדשים – 636)
הטוב, הרע והאדם (חיים חדשים – 635)

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HPstZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest