דף הבית / חינוך, ילדים / החיים דורשים

החיים דורשים

שאלה: מאחורי כל ילד שלומד לפי השיטה האינטגרלית, ניצבים הורים שתומכים בו בכל מה שהם יכולים. האם כדאי לארגן מאותם הורים גם מעגלים של שיתוף פעולה הדדי אינטגרלי, או שאין בכך כל צורך?

תשובתי: אם מדברים עלינו, אז אנחנו מהווים חברה, וההורים של הילדים שלומדים אצלנו הם חברים בחברה הזאת. לכן גם הם קשורים ללימוד שלנו, להתפתחות של החינוך וההשכלה האינטגרליים. זוהי המטרה העיקרית של הקיום שלנו כארגון מדעי- חינוכי.

אני סבור, שאם אנחנו נארגן בצורה כזאת את הצעירים (לכל הפחות, בתנאים שלנו), אז גם ההורים שלהם חייבים להשתתף בזה, לעזור ולתמוך בילדים. אבל יכולות להיות גם צורות אחרות.

שאלה: האם כדאי לכנס במיוחד את ההורים ולשוחח איתם?

תשובתי: צריך לערוך אסיפות הורים. אבל אפשר לפתור את בעיית הפיקוח על הילדים בעזרת האינטרנט, כאשר אתה שולח להם הביתה חומר מוחשי בצורת קליפ או חומר מודפס, כדי שההורים יהיו בעניינים, כיצד לומדים הילדים, כיצד הם פותרים בעיות אלה או אחרות, כדי שהם יראו מדוע זה הכרחי. מפני שהתפתחות החברה, ושל כל הטבע הסובב, צריכים להיות בהרמוניה עם הטבע. היום החיים דורשים את זה.

כך אנחנו מכוונים את האדם להבנה נכונה של המתרחש, להתכללות נכונה בתמונה הכללית של הטבע. וההורים יכולים להבין את זה די מהר. כי היום כבר ידועה לכל העובדה, שכולנו נמצאים בתוך "כדור גלובלי" שכולל בתוכו את כל הטבע, וככל שאנחנו נשיג מהר יותר שילוב נכון עם כל הטבע, כך נגיע בהקדם לרווחה כללית.

מתוך שיחה מס' 42 על החינוך האינטגרלי, 04.04.2013

ידיעות קודמות בנושא:
מדריך – מזכיר
ילדות שחולפת
תחילה לחנך את ההורים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/k68b2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest