הזריעה שלי

שאלה: אם אנחנו רוצים לתקן את עצמנו כדי להביא טוב ושפע לעולם, האם זה אומר שאנחנו רוצים את ההשפעה?

תשובתי: כן ולא. נניח שאצלי בבית צצה איזושהי בעיה, ועליי לתקן אותה: להזמין רופא או שרברב, לעשות עוד משהו… עבור מי אני עושה את זה: עבור אלה שניזוקו או עבור עצמי?

הכול תלוי בתוך איזה מעגל אנחנו קובעים את הגבולות שלנו. אדם קטן מסתפק בעצמו, אדם מפותח יותר לוקח בחשבון גם את המשפחה, אדם מפותח עוד יותר כולל בתוך המעגל הזה את השכנים, את העיר, את המדינה, את העולם, את כל המציאות…

אם אני מבין שתיקון העולם חייב להתבצע דרך ישראל, שקיימים רק לצורך זה, אז כל מה שאני עושה כלפי חוץ, זה בדיוק כמו שאני עושה עבור עצמי. יתר על כן, אם אני קיים כדי לתקן את העולם, וזה כל התפקיד שלי, אז קודם כל אני חייב להביא לתיקון את הרצונות (הכלים) של כל העולם, ועליהם אקבל את התשובה.

ולכן "הזריעה" שלי מסתכמת בכך שאני פונה לעולם, משפיע לו, נספג ברצונות שלו ומביא אותם לתיקון. ואז אני יכול לקוות שאקבל עליהם תשובה מהבורא. יחד עם זאת, אני בעצמי מקבל ראשון את התשובה, מפני שהעולם מסוגל לקבל אותה רק דרכי.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 13.02.2011

ידיעות קודמות בנושא:
העבודה מוטלת עלינו
עם הרצונות שלך לא תגיע רחוק
לתקן עולם שבור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8n8oJ

One comment

  1. שלום לרב אני מבקשת אם אפשר להעביר לרב את התגובה, אני רואה בחברה שלי רצון של ניצול לנצל את האחרים לטובת עצמה ושקר ואני שלומדת קבלה את כל הפנימיות של האדם מוצאת בזה שבירה כי אני לא מסוגלת להתחבר עם אותה חברה אבל מאחר ואני לומדת שעלי להתעלות מעל עצמי ולא לרצות ניתוק ופירוד כי היא זה אני וכולנו אחד נשמה אחת אז אני מבקשת מהבורא שייתן לי כח להתחבר אליה וכמו כן אני מבקשת מהבורא שייתקן את הרצון של הניצול והשקר כי גיליתי שהרצון הזה גורם לניתוק , האם בזה אני סופגת רצונות של הזולת ומרגישה שהם שלי ומבקשת עליהם תיקון זה נכון, כי הרגשתי את זה על עצמי וזה כן עבד יפה והבורא באמת נתן לי כח לא לרצות פירוד מאותה חברה ולהתעלות מעל עצמי ולהשאר איתה בחברות גם בעולם הגשמי וגם בנשמה ויחד עם זה אני מצפה שהבורא ייתקן את הרצון הזה של הניצול והשקר ושאני אראה את התיקון הזה על החברה זאת אומרת שאני מפיצה תורת השם כי אני בלימוד הזוהר דורשת אור חסדים לתיקון כל הנשמה ולחיבור כאיש אחד בלב אחד מה שאני צריכה לתקן אני מקבל אור תיקון ואת האור הנוסף אני רוצה להעביר לרצונות המקולקלים שהבורא מראה לי אותם דרך החברות האם זה נכון לחשוב כך? אז רק ביחד נתחבר ונהיה חיילים של השם ונצפה לישועת השם ולגאולה שלמה במהרה בימינו אמן כן יהי רצון. כוכבה פרץ מקבוצת חיפה אוהבת את כו,,,לם.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest