הזמנה לפתרון

שאלה: בקבוצה גדולה, עשירייה עוזרת לחברים לדאוג זה לזה, לתמוך בלימודים ובהפצה, אבל מצד שני, היא במשהו מחליפה את היחס לקבוצה ויוצרת בתוכה איזו היווצרות אגואיסטית. כמו כן בין העשיריות נוצרת תחרותיות. איך לפתור כזאת דואליות בקבוצה גדולה?

תשובתי: זהו מצב טוב מאוד, אבל אנחנו עדיין לא עברנו אותו עד הסוף, לכן קשה לענות על השאלה הזאת. ככל הנראה, כאן דרוש איזה ארגון חדש, קשרים אחרים בינינו.

לקבוצה קטנה קל יותר לשתף פעולה באופן הדדי. אבל איך תעשינה את זה קבוצות גדולות שבהן יש נניח 100 אנשים שמתחלקים לעשר קבוצות? הרי ביניהן גם כן צריך להיות קשר.

במערכת הכללית, בקורי עכביש, לאדם אחד אין חשיבות. רק לעשירייה, למניין.

מניין, מסמל "למנות", "מונה". כלומר הספירה מתחילה מעשירייה.

במערכת רוחנית, עשירייה היא כמו יחידה, קשר אחד, שבתוכו מרוכזים עשרה אנשים. אבל כל עוד הם לא התחברו כאיש אחד בלב אחד, הם לא מהווים כזה קשר, מניין. מניין, זו יחידה אחת, עשרה ביחד כאחד.

עשיריות צריכות להיות מקושרות ביניהן לפי היררכיה: בדרגה ההתחלתית עשרה אנשים מתחברים כאחד, בדרגה הבאה, עשר קבוצות כקבוצה אחת וכדומה.

דבר כזה עוד לא היה אף פעם בעולם. לכן אנחנו צריכים ללכת לאט לאט קדימה, בכך שלומדים על עצמנו. ומלמעלה יתנו לנו איזו דוגמה.

לכן השאלה נשארת פתוחה. אני רוצה שכולם ירגישו שהשאלה נשארת פתוחה ואנחנו לא יודעים מה לעשות, מפני שזה כבר סוג מסוים של הזמנה לפתרון.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 08.10.2014

ידיעות קודמות בנושא:
דחף לתיקון הרשת
הבראת פריט של המערכת הכללית
בתהודה עם המערכת הכללית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PyvX4

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest