הזדמנות ייחודית

שאלה: מה לעשות אם אנחנו לא מצליחים למשוך את רוב הקבוצה לביצוע המינימום ההכרחי: תשלום מעשר, הפצה, עבודה בקבוצה, שיעורי בוקר? האם אפשר ליצור ערבות עם החברים שאינם מגיעים לשיעור הבוקר?

תשובתי: 99%-100% מהקבוצות שנוצרו על ידי מקובלים במשך הדורות, התבררו כאינן ברות קיימא. אבל אז היו תנאים אחרים, לא היה צורך בתיקון הכולל, בהפצה, ולכן הן התפרקו.

בזמנינו, כאשר אפשר לצאת לאירועים משותפים, אני לא מבין למה על ידי עיסוק באנשים אחרים אי אפשר להתרחק מהיחסים בינינו ובאופן כזה לחלופין לתקן את עצמנו ואת היחסים ההדדיים שלנו.

כי דווקא בהתעלות מעל הדחייה ההדדית נמצא הבורא בצורה הנסתרת! אם אתם תתגברו על הדחייה ותבנו מעליה גשר של קשר ביניכם, אז בנקודה הזאת יתגלה הבורא.

עכשיו ההזדמנות הזאת נמצאת ישר לפניכם. תרצו להגיע לגילוי הבורא, בבקשה. הנה לכם העולם העליון, הבורא, שנתן לכם את התנאי הזה: הגילוי של השנאה ההדדית. יותר לא צריך שום דבר, אתם כבר הגעתם למצב הנפלא הזה. בעל הסולם כתב: "שמח אני ברשעים שמתגלים". כלומר, כמה שמח אני בגילוי כל הבעיות, מפני שאחרת לא היה לי שום סיכוי להשיג משהו מתישהו.

צריך לגשת בצורה יצירתית להופעת כל ההרגשות השליליות: הדחייה, השנאה, החולשה, חוסר הרצון לעשות משהו. צריך להבין שזהו אותו החומר שממנו אנחנו, כמו מאבנים מפוררות, בונים לעצמנו בניין שבו מתחילים להרגיש את העולם העליון. אנחנו צריכים בכוח לאסוף את הלבנים הנפרדות של השנאה ולהפוך לחומר שמחבר אותן! זה נקרא תיקון הנשמה הכללית.

מתוך שיעור בנושא "שאלות ותשובות" בשפה הרוסית, 28.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
למרות כל החישובים
בהשתוקקות לאהבה
חיבור חזק עם הקבוצה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lLw1L

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest