דף הבית / כלכלה / כסף / ההתאבדות המשכרת

ההתאבדות המשכרת

ידיעה: "ברק אובמה פנה לקונגרס בבקשה להעלות את תקרת החוב המדיני ב-1.2 טריליון דולר נוספים. יש להעלות בדחיפות את תקרת החוב של ארה"ב, אחרת לא יהיה למדינה כסף כדי לעמוד בהתחייבויותיה.

סביר להניח שהקונגרס ייענה בחיוב לבקשה. מנת הכסף החדשה תספיק עד לבחירות בנובמבר. הכלכלנים מסכימים על כך שהעלאת התקרה הינה האפשרות היחידה. ממשלת ארה"ב נלחמת כדי שהמצב הכלכלי לא יתדרדר והמדינה לא תשקע למיתון עמוק.

אף אחד לא יתחיל לחסוך בהוצאות במצב כזה. אתה לא יכול להתחיל להגביל את עצמך, עד שהמדינה לא תצא מהמשבר ותתחיל להשתקם. הפדרל ריזרב והבנק המרכזי של אירופה מדפיסים כספים וממלאים בהם את הכלכלה העולמית, והדבר מוריד את הרווחים מניירות הערך הסולידיים עד למינימום ואפילו עד לרמה שלילית. זוהי פצצה מתקתקת.

בעוד 2-4 שנים הדבר יכול לגרום לכך שהמערכות החברתיות שמשקיעות את כספי הפנסיות באותם הניירות, יתחילו לפשוט רגל. אך בתקופה הקרובה, ספק אם העלאת תקרת החוב תשפיע על משהו, כולל על הדירוג של ארצות הברית.

המצב לא נעים, ולא קיים פיתרון ברור. ההלוואות חסרות השליטה מקרבות אותנו למשבר הכלכלי הצפוי ביותר בהיסטוריה".

התייחסותי: הארנב מתקרב ללועו של נחש הבריח, הוא מבין את זה, אבל הוא מנסה לא לחשוב ורוצה להיות מסנוור ולא לשמוע על העתיד, ושולל על הסף את האפשרות לשנות את התנהגותו.

ידיעות קודמות בנושא:
השיטות הישנות לא יעזרו לארה"ב לפתור את הבעיות הכלכליות החדשות
הפּשרה על התקציב של ארה"ב היא אסון
הצנע יניע את ספירלת הקריסה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RBQdl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest