ההרכבה הסופית

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

איננו יודעים מראש איך ומה יש לתקן, כיצד להרכיב את עצמנו למערכת היחידה שנבראה בעולם אין סוף. כי הרי הבורא רוצה שאנחנו נהיה עצמאיים, כדי שהאדם בעצמו, על בסיס הניסיון האישי, ימצא את התוכנית הנכונה של האינטגראציה הדדית. כמו ילדים קטנים, אנחנו מנסים לחבר חלקים נפרדים, מחברים אותם ושוב מפרקים.

תיקון ושבירה מחליפים זה את זה, והודות לניסיונות האלו אנחנו מתקרבים להבנה שתבטיח ותספק לנו הצלחה. בגדול, נדרשים מאיתנו ארבעה ניסיונות, מאחר והרצון שלנו מורכב מארבע דרגות של עביות. בכל אחד מהם אנחנו משתדלים להרכיב את עצמנו, מגלים שאיננו מסוגלים לזה, ומפרקים את החלקים כדי להתחיל מההתחלה. החכמה מגיעה עם ניסיון מהשגיאות: תחילה אנחנו צריכים לגלות את כל העומק של השבירה והשׂנאה בינינו, ואחר כך אנחנו נתחיל להבין מה לעשות איתם.

היום, נמצאת לפנינו ההרכבה הרביעית והאחרונה. אנחנו צריכים לגלות לעצמנו את שיטת התיקון. אמנם הפעם בתהליך משתתפת מערכת גלובאלית, ואנחנו צריכים ליישׂם את השיטה במימדים של כל העולם. היום אנחנו מתאחדים מעל אגואיזם ענק, מעל תהום עמוקה מאוד של שבירה, שׂנאה, דחייה – ובהתאם לזה מגלים את עוצמת השיטה שתאפשר לנו להתלכד שוב באמצעות הכוח המושרש בטבע, המחבר את החלקים המפורדים.

איננו נחבר אותם ביניהם, בנו תלויה רק הנכונות לזה, גילוי שיטת ההרכבה, המקום של כל חלק וצורת היתכללותו הנכונה באחד השלם. העבודה רק מתחילה, עבודה ייחודית המובילה את האדם להתפתחות שאין כמוה, התעוררות אמיתית.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם מספר "שמעתי", 08.09.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6L0aU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest