דף הבית / אקטואליה / ההצהרה ש"אין אלוהים"

ההצהרה ש"אין אלוהים"

הודעה: הבלוגר הרוסי ויקטור קרסנוב יועמד לדין בעקבות תלונה שהוגשה נגדו על ידי הרשת החברתית "במגע" בגין העלבת רגשות של מאמינים. קרסנוב כתב בבלוג שלו ש"אין אלוהים" וכינה את התנ"ך "אוסף של אגדות יהודיות". בסוף שנת 2015 הוא הואשם על ידי ועדת חקירה לפי סעיף 148 של החוק הפלילי, העלבת רגשות של מאמינים, לפיו במידה ויורשע ניתן לגזור עליו מאסר של עד שנה.

תגובתי: חוסר ההוכחה של הביטוי "אין אלוהים" או "יש אלוהים" ברורה. כמו כן בהתאם להצהרת זכויות האדם והאזרח שהתקבלה על ידי המועצה העליונה של הפדרציה הרוסית מה- 22 לנובמבר 1991 (שפעילה עד היום) סעיף 14 כדלהלן: "לכל אחד מובטח חופש מצפון, אמונה, פעילות דתית או אתאיסטית. כל אחד רשאי לדבוק בכל דת או לא לדבוק בשום דת, לבחור, להחזיק ולהפיץ השקפות ולפעול על פיהן בתנאי של שמירה על החוק".  לכן העניין הוא לא השאלה על קיומו של אלוהים, אלא בהעלבת בני אדם עם ההצהרות האלו.

נאמר ש"באחרית הימים" כלומר לפני התיקון הכולל של האגו שלנו, האגו יחרוג ממסלולו, יתבטא בצורות מעוותות וידחוף את בני האדם להצהרות והתגלויות לא הגיוניות לחלוטין. אנחנו עוד נראה זאת בכל העולם ובמיוחד בישראל.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SeUsu

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest