הדרכה חיה

שאלה: נניח שאני רוצה לגלות את הכוח העליון של הטבע, את הבורא, אבל אין לי שום רצון להימצא עם מישהו באלו שהם קשרים או מגע. האם אפשר להשיג היכן שהוא את הרצון הזה ולפתח אותו באופן מלאכותי?

תשובתי: אני בהחלט מבין אותך. גם אני לא רציתי להיות מקושר עם אף אחד, רציתי לעבוד רק עם הבורא, לגלות אותו ושיהיה לי עסק רק איתו. כל השאר מבחינתי שבכלל לא יהיה קיים. אני מתבודד גדול, אגואיסט.

הגעתי לחכמת הקבלה ללא שום מחשבה על כך שאצטרך להתאחד ולהתחבר עם מישהו, ואפילו לא יכולתי לשבת ליד אחרים! לא יכולתי להרגיש אף אחד.

אבל בהדרגה, בהשפעה של הלימוד, המאמרים, תחת השפעתו של האור העליון, שמאיר על האדם במידת הלימוד והיגיעה, הוא מתחיל להבין שזה צריך לעבוד דווקא באופן כזה ולא בשום צורה אחרת. מה גם, שזה יכול להגיע כעבור עשר שנים ויכול להיות גם אחרי עשרים שנה.

פתאום המאמרים שקראת אלפי פעמים, מתחילים להיראות לך אחרת לגמרי. אתה "תופס" אותם לא סתם כחומר לימוד מפני שהם "כתובים בצורה יפה", אלא מפני שכך באמת צריך להיות. עליך ליישם זאת, אלה לא סתם מילים יפות, לא איזה שהוא מסר, אלא באמת מדריך לפעולה. זוהי הדרכה חיה, שצריך ליישם אותה עכשיו, בקבוצה, בינינו, מה גם, בבירור מוחלט.

כאשר התחלתי להבין זאת, אז כמובן שהיחס שלי כלפי הכול השתנה. לא נשארה לי שום בחירה. טוב שהבורא החזיק אותי כל כך הרבה שנים, עד שהתחלתי להרגיש שכך זה באמת הכרחי.

אני רואה זאת גם על התלמידים שלי, לכן אני לא מזרז אותם. יש כאלה שנמצאים עשר, חמש עשרה ויותר שנים במצב שהם עדיין לא מוכנים לעבודה קולקטיבית רצינית.

מתוך שיעור וירטואלי, 11.06.2017

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/P3vBb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest