דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הדרך לבורא, דרך האיחוד

הדרך לבורא, דרך האיחוד

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

שאלה: כיצד ניתן לראות, היכן אני נמצא ביחס לרוחניות?

תשובתי: אם אני מחפש, רוצה לעלות, להתקדם, לגלות את הרוחניות, אז עלי לדעת, היכן אני נמצא ביחס אליה בתכונות שלי. האדם, בדומה לחולה, מוכרח לגלות את הסיבה למחלתו, מה מפריע לו להיות בריא, ולהבין שכל מה שנחוץ לו זה אור המחזיר למוטב.

אז הוא יבין הרבה יותר מהר, שהתקדמות באופן פרטי ועצמאי, כפי שהוא דמיין לעצמו קודם היא בלתי אפשרית. ההתקדמות יכולה להיות רק בחיבור עם האחרים, וליתר דיוק החיבור עצמו והקשר עם האחרים, הם האמצעי לגילוי תכונת ההשפעה, לגילוי הבורא. הבעיה היא כיצד לחבר אותי, את האחרים ואת הבורא – את כולנו יחד.

בדרך כלל האדם מבין את התועלת מהחיבור הרצוי עם הבורא, שהוא המקור לכל הקיים. אבל כשהוא מגלה, שבינו לבין הבורא נמצא התנאי של אהבת הזולת – זה מיד דוחה אותו!

איחוד הנשמות – זו הפריזמה הממקדת, שדרכה הוא יכול לראות את הבורא, אם הוא יאסוף את כל הנשמות לתוך עצמו. אחרת הוא לא יתמקד בנקודה הנכונה ולא יגלה את הבורא.

בינו לבין הבורא נמצא כלי שבור, נשמות שהוא חייב לאחד – אבל הוא אינו מבין, שבזה ההצלה שלו, ושרק זה מאפשר לו להבין, מי הוא הבורא. זה אפשרי רק דרך הפריזמה הממקדת הזו – מערכת, המאחדת את כל הרצונות והשאיפות לבורא. וכשאנחנו מחברים את כולם יחד, אז מגלים את הבורא בתוכנו!

רשומות קודמות בנושא:
הבורא מתגלה בינינו
רק הנשמה שלך שבורה
את הרוחניות רק אני בונה!
רשומות נוספות במדורים: התפתחות רוחנית, חכמת הקבלה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cj5Ed

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest