הדרך היחידה

שאלה: כיצד נוכל להיות בטוחים שאם נתחבר עכשיו, מייד נראה שיפור בחיים? אולי פתאום יהיה עוד יותר רע?

תשובתי: במידה שאנחנו משתדלים להתחבר, אנחנו כבר מקבלים גילוי קצת יותר גדול, בהרגשה, בהבנה, וזה יתבטא בהקלה בכל המצבים שלנו, כולל גם המצבים הגשמיים. כל זה תלוי רק במאמצים שלנו.

אפילו האר"י אמר לתלמידיו לפני מותו, שאם הם באמת היו רוצים להתקדם, לא היו לוקחים אותו מהם, והוא לא היה מת. ועכשיו הוא נפטר מהעולם, מפני שאין בו צורך, הוא לא נחוץ להם. הם צעקו: "איך זה יכול להיות, אנחנו כל כך זקוקים לך!". אבל למעשה, הם לא היו צריכים אותו, והוא נפטר, הפסיק להופיע בגופו הגשמי.

אבל אם יהיה לנו רצון להתקדם לקראת ההשפעה, לקראת האיחוד, אנחנו מייד נראה תוצאות חיוביות. אמנם לא נוכל למדוד אותן לפי הרווח האגואיסטי, אחרת לעולם לא נוכל לצאת מתוך האגואיזם שלנו. אנחנו רואים אותן בהשפעה, ביכולת שלנו להתחבר, באותה ההשתוקקות שאנחנו מגלים. זה נקרא "אור חוזר", שבתוכו מתגלה האור הישר. הרי אני רציתי להיות בהשפעה, בחיבור, ועכשיו אני מגלה שאני מסוגל לזה. אני רואה את ההתקדמות שלי בהשפעה. זהו השכר שלי.

ואם אני נמצא בהשפעה, אז גם בעולם הגשמי אני אראה שיפור לטובה: חיים נורמליים. זהו חוק הטבע, ההצלחה מובטחת לך. ישנם אנשים שלמראית עין אין להם שום בעיות, לא בכסף ולא בבריאות, אך הם אינם מרוצים מהחיים שלהם. ואילו אתה מגיע למצב שבו תהיה מרוצה מהכול. ובאמת יהיה לך הכול! לבורא, לכוח האור, לא חסר דבר. הוא יכול להדפיס לך אינסוף דולרים…

ברגע שבו נשנה את המגמה, מייד נראה תוצאות, כמעט "על המקום". אם כל העם יתחיל להתקרב לערבות, אנחנו נראה כיצד הכול מתחיל להירגע: הטילים יפסיקו ליפול עלינו, האינפלציה תיעצר, יהיו פחות תאונות דרכים, כל חיי היום-יום שלנו יתחילו להסתדר. אני אומר את זה במלוא הרצינות.

אנחנו רק צריכים להתאים את עצמנו לחוק הערבות, לשנות את המגמה שלנו, כל אחד לפי ההבנה שלו, ויותר לא נדרש מאיתנו שום דבר. בעל הסולם כתב במאמר "השלום", שאם היינו מקבלים את החוק הזה, תוך שנים מועטות היינו מגיעים לשגשוג מלא בכל התחומים: בבריאות, ברמת החיים, בחינוך הילדים, בניהול המדינה, ביחס העם לממשלה, בביטחון.

הרי כל הבעיות שלנו נובעות רק מחוסר ההתאמה לטבע. אין חוק אחר חוץ מחוק איזון הטבע, השתוות הצורה. הבורא ברא את הרצון לקבל ואמר: "הוא צריך להיות דומה ושווה לי!". ומאז, הכול מסתובב רק סביב זה. אין יותר שום דבר, החל מצמצום א' וההחלטה להפוך להיות דומה לו. זה נקרא "חוק השתוות הצורה". ואם לא נקיים אותו, נסבול, כדי שבסופו של דבר נסכים לקיים אותו.

זאת כל הבחירה החופשית שלנו: לבחור איך אנחנו רוצים להתקדם, על ידי מכות או על ידי סוכריות.

מתוך שיעור על מאמר של הרב"ש, 02.09.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הקפיץ מתוח
מי שיהיה אינטגרלי – יצליח
הענן המוזר שירד על העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xihYC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest