הדור קובע

laitman_2009-09-18_zohar_9760_70.jpg

זמן הפצתה של חכמת הקבלה אינו תלוי במקובל. הוא מקבל סימן מלמעלה כמו גילוי: דחייה מהעולם באיזושהי צורה והתעוררות ליישׂם את השליחות שלו. הסימנים האלה הם ברורים לחלוטין, והוא מבין אותם מאחר ונמצא בהשׂגה רוחנית. מאחר והוא מחובר עם הכוח העליון במערכת ברוחנית, הוא רואה כיצד היא מולידה עבורו את התנאים האלה. הוא אינו בוחר את השיטה, לא קיימות כמה שיטות. השיטה היא אחת, אך בכל דור מתגלים צרכים חדשים, ולכן הוא מסוגל להסביר יותר ממה שנדרש בעבר.

המקובלים בדורות הקודמים ידעו את כל השיטה, האם היא לא הייתה ידועה למשה או לרשב"י?! – אך הם לא יכלו להביע אותה בגלוי, ולכן כתבו בצורה מוצפנת. בדורנו, כפי שכתב בעל הסולם, למקובל ישנה לא רק האפשרות, אלא גם חובת הגילוי. הגיע הדור שדורש התפתחות רוחנית, ולכן המקובלים מגלים אותה.

הדור הוא שקובע את רמת וצורת הגילוי ולא המקובל, כי הרי העיקר זה צורכי הדור. לדוגמה, אם בשיעור לפניי לא יהיו תלמידים, אם אני לא אקלוט את רצונותיהם, אז לא יהיה לי מה לומר: ההשׂגה נמצאת בתוכי, אך ללא גילוי והתחדשות. לכן ביחידות עם המצלמה אני יכול להביע רק את הדברים הסטנדארטיים, אך לא לגלות משהו חדש כפי שאנחנו עושים בשיעורי הקבלה היומיים שלנו. זה מתרחש כך, מפני שכל יום בעולם מתעורר רצון חדש, ודרך התלמידים שמפוזרים בכל רחבי העולם, אני מרגיש את הדרישה הכללית. בתוכה כלולים כל השאלות והרצונות: חוסר השלמות, ההשתוקקות לגלות מסכים, את תכונת ההשפעה, את הקשר ביניהם. הרגשותיהם של אלפי התלמידים הנוכחים בשיעור, מתאספים בתוכי ואני מקבל אותם בדומה לאימא שמרגישה צורך להאכיל את ילדיה. ואז בתהליך הלימוד שלנו, אני רואה בטקסטים ובהרגשות שלי משהו חדש שלא היה קיים קודם לכן.

כך זה מתרחש כל יום, אפילו אם לא כולם שׂמים לזה לב. לא לחינם נאמר: "מכל תלמידי השׂכלתי". מדוע? – מפני שהמקובל מקבל מהתלמידים רצונות והוא יכול לחדור ולחפור עמוק יותר בחומר הבריאה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "קבלה למתחיל", 01.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
כיצד לזהות מקובל?
רשות מלמעלה
שליחותה של נשמה ענקית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EcZHl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest