דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / הגנים היהודיים…

הגנים היהודיים…

שאלה: על פי הסטטיסטיקה, רוב בני האדם בהונגריה, לא מתייחסים כל כך טוב ליהודים. מדענים בדקו זאת מבחינה גנטית והתברר שחיים שם מספר גדול מאוד של בני אדם שהם נשאים של הגֵנים היהודיים, ביחס לגודל האוכלוסייה.

בהונגריה יש את הכמות הגדולה ביותר של גֵנים יהודיים אחרי ישראל וכמות גדולה פי שניים מאשר בארה"ב. נראה כאילו לאנשים האלה היו סבא או סבתא יהודים. האם זה לא מדהים, שנשאים של גֵנים רוחניים הם אנטישמים גדולים יותר מאשר אחרים?

תשובתי: לא, זה לגמרי מובן. ראשית, אדם אינו יודע שהוא יהודי. שנית, בקֵרֵב היהודים יש ככל הנראה יותר אנטישמים מאשר בקרב כל עָם אחר. הם לא אוהבים את עצמם, שונאים את עצמם על כך שהם כאלה, רק שהם לא יכולים לצאת מתוך עורם ולכן מתגלה התנגדות לבורא בכזאת צורה.

שאלה: כלומר הבורא רוצה מאיתנו משהו אחר?

תשובתי: כן. לפי חוקי הטבע מדינת ישראל לא יכולה להתקיים בצורה כזאת.

שאלה: מה הבורא רוצה מאיתנו ומה הוא רוצה מכל האנושות?

תשובתי: הבורא והאנושות כולה רוצים מאיתנו רק דבר אחד, שנשיג את המצב הנכון של הידמוּת לבורא, שיתוף פעולה הדדי נכון, איזון עם כל הטבע, נָראה זאת ונלמד את כל העולם.

עלינו ליצור מעצמנו עָם שיימצֵא בתכונות הדדיות של אהבה, בקשר מלא בינינו. כך לא נהייה דומים לטבע של העולם שלנו, אלא נהייה דומים לטבע של העולם העליון, שיוכל לעבור דרכנו לעולם שלנו. ואז כל אומות העולם, ואחר כך גם הטבע כולו, כל הדומם, צומח וחי, יקבלו את הכוח העליון המחיה. בלעדיו העולם פשוט יתחיל לנבול, עד שיתפוצץ וייעלם.

כל זה בהתאם לחוקי הטבע הרוחניים האמיתיים. רוחניים, הכוונה לא אגואיסטיים, אלא חוקים שבנויים על תכונת ההשפעה. את זה עלינו לתת לעולם. אם לא ניתן, אז באופן אינסטינקטיבי העולם ידרוש זאת מאיתנו.

בשנים הקרובות אמריקה תפנה לנו עורף באופן מלא. אירופה כבר מזמן רוצה שאנחנו פשוט נעלם. כבר לא נשאר לנו שום דבר ואף אחד.

אנחנו לא יכולים להמשיך להתקיים בצורה, שבה אנחנו קיימים. זהו עָם, שלא מסוגל אפילו לחשוב על כך, שהוא צריך להיות אחר. הגאווה, היהירות, ההתנשאות העצמית, האטימות לייעוד שלו חוצים כל גבול, כמו שנאמר "עם קשה עורף", וזה אכן כך.

שום דבר לא מעורר את היהודים. את אומות העולם כן. את היהודים, לא. וכאן כנראה קיים סיכוי מסוים להצלה, כאשר אומות העולם בדרך טובה ומהירה, אולי בכל זאת ייאלצו את עָם ישראל לחשוב על המשימה שלו. זו תהיה נקודת מבט רצינית ביחס שלנו עם הבורא: אין לנו על מי לסמוך, אלא רק על הקשר שלנו איתו. ואת הקשר איתו אנחנו נצטרך לבנות בצורה נכונה.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 24.10.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/80RoR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest