הגישה לאושר

האם מצב הנוחות והשמחה והאושר באדם, המצב בו הוא מרגיש מתיקות ברוחו ובנפשו, האם הכול משום סיבה הקשורה בגורם דווקא שאינו תלוי בו?

האם הרגשות נפלאות אלו באות אליו משום שאמרו לו רבים: "כמה יפה אתה וכמה חכם הינך וכמה טובים ומוכשרים מעשיך…", האם מסיבות אלו אמור האדם להרגיש שלם ושמח בחייו כולו? – לא ולא!!!

אם תעמיק בדברים הצפונים באדם, תדע ותבחין כי האדם והרגשתו הנעימה והטובה הרצויה, אינם צריכים להיות קשורים בשום דבר מלבד באדם עצמו, הרגשת החיוביות אצל האדם צריכה לבוא אך ורק מהאדם עצמו.

הדבר דומה למצב בו אין אף אחד בעולם והאדם נמצא באי בודד, שם אין אף אחר סביבו. ונבין שכדי שירגיש טוב ושמחה, הכול תלוי בו בלבד! או גם אם היה עשיר מופלג או עני מרוד, אין זה צריך להיות קשור במשהו בכדי שנבין שהרגשתו הטובה אמורה לבוא אך מעצמו בלבד.

מכאן נבחין, נבין ונדע היטב, כי בחיינו טוב אם נחכים ונלמד דבר חשוב מעין זה: אין שום דבר מלבדך שצריך באמת לגרום לאושר שלך, מלבדך ממש!!!

ותיכף נשאלת השאלה, האם כבר מצאת את הדרך ואת הגישה אל ההרגשה הזו המעולה, שאינה קשורה בכלום, מלבדך?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ykrmC

One comment

  1. אילנית לוי

    זה לא מובן. יש מצב שהאדם נמצא בשמחה,רוקד ושר כיומיים, וזה לא שהאדם גרם לאושר שלו! ההרגשה המעולה הזו באה ממקור אחר. אז לא מובן,איך "אין שום דבר מלבדך שצריך באמת לגרום לאושר שלך"?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest