הגיע הזמן!

חברים, לראשונה בהיסטוריה הגענו לשלב היישום של חכמת הקבלה, לשלב מימוש הייעוד של האדם והתיקון שהנברא צריך לעבור! כל זה עכשיו בידיים שלנו, ואנחנו חייבים לעשות את זה, על אף שזה יכול להיראות לנו קשה ואפילו בלתי אפשרי.

אפילו אם עדיין מקנן בנו הפחד שאיננו מסוגלים לזה, אפילו אם אנחנו מרגישים חסרי ביטחון – אין מה לעשות, הגיע הזמן! המציאות מחייבת אותנו לפעול. מתגלה לפנינו מקום השבירה, ואנחנו חייבים לבצע את התיקון.

אמנם התרגלנו לחשוב שחכמת הקבלה היא לימוד של טקסטים כלשהם, ושהיא מדברת על כוונות, על פעולות שאינן מביאות תוצאות שנראות לעין, אלא מתגלות עמוק בפנים, בחוויות ובהרגשות של האדם. אך יחד עם זה, הגענו היום למצב שבו זה מתלבש גם בגשמיות. כלומר, את כל מה שלמדנו וכל מה שאנחנו מנסים לממש בכוונה – אנחנו חייבים לראות כיצד כל זה משפיע בפועל על החומר ומתגלם בעולם, באיזון החדש של הכוחות, בתהליך שהעולם עובר.

הגענו לקבלה המעשית! ואיננו יכולים להתחמק מהתפקיד שלנו ולברוח. אם לא נבצע את המוטל עלינו, מצפים לנו ולכל שאר העולם מצבים דרמטיים ביותר.

הרי אותו הכוח שהגיע כדי לעזור לנו להתקדם, ימשיך לפעול, גם אם לא נשתמש בו בצורה הנכונה. אך אם נחמיץ את ההזדמנות להשתמש בו בצורה הנכונה, באופן הרצוי, אז הוא בעצמו ישתמש בנו, בניגוד לרצוננו, ובצורה מאוד לא רצויה.

בין אם נרצה ובין אם לא, הכוח הזה מתגלה עכשיו, והוא חייב להתגלות בנו. אנחנו יכולים להפוך אותו למסך אנטי-אגואיסטי ולאור חוזר, לפי מידת ההשתוות להשפעת הבורא. מה יכול להיות יותר טוב מזה? ואם לא נעשה את זה, אם לא נהפוך את אותו הכוח למסך ולכוונה, לאור חוזר ולהשפעה, לאור ולטוב – הכוח הזה יתחיל לפעול עלינו בצורה הפוכה.

לכן בעל הסולם כתב שהוא היה חייב להוציא עיתון ולהתחיל לפעול, כדי שכולם ידעו איזו משימה ניצבת לפנינו, ומה אנחנו חייבים לבצע.

מתוך שיעור על מאמר שבעל הסולם פרסם בעיתון "האומה", 16.08.2011
ידיעות קודמות בנושא:
קבלה מעשית
להעביר את הרוח של בעל הסולם
לא להחמיץ את השעה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Z9qm2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest