הגימטריה בתוכי

laitman_2009-05-28_8354_70.jpg

שאלה: אני למדתי תורה, אני יודע חמש שפות, אני מאזין לשיעורים שלך ומכיר פחות או יותר את המונחים הקבליים. כאשר אתה לומד איזו שפה ואת מילותיה, אתה מסוגל לקרוא סיפור ולהבין אותו. אך בשיעורי תע"ס (תלמוד עשר הספירות) אני קורא קטע מהטקסט ואינני מבין דבר, למרות שאני מכיר את כל המילים. מדוע?

תשובתי: המילה "שפה" או "לשון" נובעת מהמושג "לשון המאזניים", הנמצא באמצע. את השפה הרוחנית עליך עוד ללמוד, במידה שתתחיל להשיג את ההגדרות הרוחניות, כך תתחיל להיבנות השפה שלך. השפה היא הקו האמצעי, באמצע בין הטוב והרע, עליך להשיג את ההגדרות הרוחניות, משמע למצוא את הקו האמצעי שנמצא בתוכך, רק אז תתחיל להבין ולהרגיש.

אם האדם אינו מגיע להרגשה הרוחנית, למרות שישקיע וילמד, לא יישאר לו כמעט כלום מהלימוד. בדומה לאדם שעד שאינו טועם ממאכל מסוים, אינו יכול להבין את טעמו למרות שיסבירו לו אינספור פעמים על כך.

גם הבנה ותפיסה נחשבים ל"טעמים". המקובלים "טעמו" מהאור שנכנס לתוך רצונותיהם (לתוך הכלים שלהם) עם כוונת ההשפעה והבינו את טעמו בהתאם לחוק השתוות הצורה. זאת אומרת, צמצום א' פועל ואינו מאפשר לנו לקבל אור אם איננו דומים לו. ללא הכוונה על מנת להשפיע (המסך) איננו יכולים להרגיש את האור.

כל עוד אין לנו מסך, איננו מבינים על מה מדובר (איננו מבינים את הטעם). הכול מושג בהרגשה. לכן נאמר: "טעמו וראו כי טוב ה'". עליי לטעום אותו. כי הוא הרי מושׂג בתוכי. לכן אתה מרגיש את חוסר ההבנה, ככל שאתה לומד היא כל הזמן נעלמת ממך, אך יחד עם זאת, היא דוחפת אותך לכך שתתחיל להרגיש. כאשר ההרגשה תופיע אצלך, אתה תבין על מה מדובר. אתה לא תדרוש ללמוד, אתה פתאום תתחיל להבין איך כל דבר נקרא. אתה אפילו לא תצטרך לקרוא על כך בספרים. אתה תרגיש את התופעה הרוחנית ועל ידי כך אתה פשוט תדע איך היא נקראת בלי שאף אחד ילמד אותך.

איך זה קורה? – על ידי האור, בהתלבשותו ברצונות שלך הוא מעביר לרצונות את התרשמותו לפי ד' דרגות – טעמים, נקודות, תגין, אותיות, הוא בונה בך גימטריה (המשמעות המספרית של האותיות). הגימטריה הזאת הופכת למילה. אתה "קורא" אותה ופתאום אתה מבין: הרצון הזה נקרא "עץ", וזהו "שמש". זה אינו משנה באיזו סביבה אתה חי או באיזה מקום בעולם תהיה או באיזה שפה תדבר, אתה מייד תבין את המשמעויות.

מתוך שיעור על מאמר "פתיחה לחכמת הקבלה", 16.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
ממסך גשמי לרוחני
מהי "לשון הקודש"
לא ניתן להעביר הכל באמצעות המילים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/T6f2z

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest