הגיבור הראשי

מיכאל לייטמן

שאלה: בכל סרט יש גיבור ראשי, מי הוא הגיבור הראשי בסרט של החיים?

תשובתי: כל אדם חי בסרט והוא הגיבור הראשי בו. אבל הוא לא מרגיש עצמו כשחקן, אלא הוא חושב שאלה הם חייו האמיתיים!

החיים שלנו זה כמו חלום. מחר בלילה אחלום חלום ואחווה התרחשויות ורגשות עזים כגון שמחה, פחד וכשאתעורר, אשאר כולי תחת הרושם שנותר בי, בין אם זה טוב או רע. כך כולנו נתעורר בגמר התיקון ונבין שזה היה סרט.

ואף קודם לכן, כאשר ספר הזוהר יציג וישקף לנו את מצבנו האמיתי. אבל בינתיים אנחנו, כל אחד מאיתנו, נמצא בסרט ואיננו מסוגלים להתנתק ממנו ולהתבונן בו מהצד.

כאשר האור יעשה בנו את התיקון הקטן ביותר, ויצטרף איזשהו חלק מהרצון החיצוני שלנו לרצון הפנימי, אז נתחיל להבין שזהו סרט ושחיינו בשקר. והשקר הוא לא רק ביחס לעולם החיצוני, אלא גם ביחס לעצמנו – איננו מכירים את עצמנו כלל!

יש בנו כל כך הרבה שכבות של שקרים!

בחלום אתה יכול לדמיין את עצמך לגיבור, הדוהר על סוס או טס לירח ורגע לאחר מכן אתה מוצא את עצמך ער במיטתך מתעורר מהחלום. אך במידה שאתה מקיים את הכלל "ואהבת לרעך כמוך" ומצרף לעצמך כלי חיצון ועושה אותו לפנימי על ידי השגת תכונת ההשפעה, אז אתה מגלה את האור העליון. אתה מתעורר מהחלום שהוא החיים האלה ומתחיל לחיות בעולם האמת.

כשאתה מחבר לעצמך את החלק החיצוני השנוא עליך, אתה מתחיל להרגיש שהרצון החיצוני אפילו חשוב יותר מרצונותיך הפנימיים, אתה מוכן לתת לזולת את הכרית שעליה אתה ישן. אתה בעצם מתקן את הרצון האגואיסטי שלך, את היחס המקולקל שלך לזולת. הבורא נתן לך את ההפרדה הזאת, בין החיצוני לפנימי, רק כדי שתוכל להשיג אותו. למעשה, כל הכלים שלך נמצאים מבחוץ, כי עליך לשנות גם את היחס שלך כלפי עצמך, ובמקום לאהוב את עצמך, עליך לצאת מתוך עצמך החוצה, ואת אלה שנמצאים עכשיו מבחוץ, להכניס פנימה. כך אתה מתקן את כל הכלים שלך. ואז מה תרגיש בהם? את הבורא, את הכוח העליון, שפועל בך.

את מתאחד עם האור העליון רק על ידי רכישת הכוונה על מנת להשפיע!

מתוך שיעור על מבוא לספר הזוהר, 07.01.2010

רשומות קודמות בנושא:
איך להבדיל בין המציאות לתמונה?
אני אגלה לכם היכן לחפש אותו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/S2V4J

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest