דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קבוצה / הפצה / הגורם לקבלת ההחלטה הנכונה

הגורם לקבלת ההחלטה הנכונה

עכשיו, כאשר במדינה נוצר מצב כל כך מתוח, אנחנו צריכים להשקיע מקסימום מאמצים כדי להבין, שכל האירועים האלה הם רק גורם (טריגר) שנועד להביא אותנו להחלטות הנכונות, לערבות הדדית. העיקר הוא, שמחר, כאשר האש תיפסק, לא לחזור לאותו הפירוד, אלא להישאר באותו הגובה של הדאגה והמחשבות ההדדיות שאותן אנחנו מרגישים היום. לפחות לא לרדת מהדרגה הזאת, אז זה כבר יהיה טוב.

ההכרה לא מגיעה מייד. זה כמו במערכת אקוסטית: תחילה נכנס גל, מנער את המערכת ודרוש פרק זמן מסוים כדי שהמערכת תגיע לאיזון ותתייצב. רק בסוף נוצרת תגובה ביציאה. אותו הדבר קורה היום. אנחנו צריכים לקבל את המצב, לעבור בו את כל ד' הבחינות של ההשגה, ההכרה, ההשוואה, את כל תהליך ההתפתחות, שבסיומו אנחנו סוף סוף נבין אותו ונקבל החלטה. זה יסמל, שאנחנו קיבלנו את המדרגה הזאת, כללנו אותה בתוכנו וכבר לא נרד ממנה.

בשביל זה חייבים לעבור הרבה פעולות פנימיות, ובעיקר, לעבור אותן בהכרה שׂכלית. וזה לא נעשה במהירות ובקלות. התפקיד שלנו הוא לעזור לתהליך הזה על ידי הפצה מתמדת כדי להביא את כולם לחיבור, להשתתפות בסדנאות, להסביר בכל מיני האופנים, בכל הערוצים שרק אפשר. זה המקסימום שאנחנו מסוגלים לעשות.

אנחנו יודעים שעושים את הדבר הנכון, שפועלים למען החיבור. והחיבור דרוש לנו לא רק כדי שירי הטילים ייפסק. אחרת יוצא, שאנחנו רוצים לנטרל את הכוח העליון שדוחף אותנו קדימה. אלא אנחנו רוצים להשיג את המטרה שאליה המלחמה הזאת מעוררת אותנו. הוא רוצה לדחוף אותנו לקבלת החלטה נכונה ולהתקדם. אז בואו ניקח את ההחלטה הזאת ונתקדם, ואז נראה שהאיום נעלם, נפתר בדרך הטובה.

אנחנו כל הזמן שואלים את עצמנו: "אז מה יהיה?", וברור, שהלאה יהיה עוד יותר גרוע, בעוד חצי שנה, שנה. המצב רק ילך ויחריף והסכסוך לא ייפסק, אז איך אנחנו יכולים סוף סוף לפתור את הבעיה הזאת? האם יש לנו כזאת אפשרות או לא?

ואנחנו נראה איך ההשגחה העליונה מגלגלת אלינו את כל הבעיות הללו, בכך שמאלצת אותנו לבנות בעצמנו את האויב שמולנו. אין כאן שום החלטה, חוץ מאשר קודם כל להיאחז במטרה שאליה מביאות אותנו כל הצרות האלה.

אם אנחנו נגלה בינינו את כוח הערבות, הוא ישלים הכול, ובתוך החיבור שלנו יתחיל לפעול הכוח העליון, האור. אז לא תהיינה לנו שום בעיות ותמיד יהיה לנו עודף כוחות ונקבל החלטות נכונות.

מתוך שיעור על המאמר "השלום בעולם", 16.11.2012

ידיעות קודמות בנושא:
הברירה היחידה היא חיבור
מטריית האיחוד המצילה
המגן והחרב של הערבות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ECALS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest