דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הבחירה בעשירייה

הבחירה בעשירייה

שאלה: מצד אחד, הנברא הוא בובה על חוט, מצד שני, הוא לכאורה יכול לבחור משהו. אם כך, האם הוא יכול לבחור או לא, ומה נדרש כדי שתהיה לו בחירה?

תשובתי: הבחירה ניתנת לנו רק בעשירייה. היא מסתכמת בכניסה שלך לתוך חברה נכונה, שתוביל אותך קדימה ואתה תעזור לה. זו, העשירייה. לכן תתארגנו בעשיריות ואז תרגישו שלפניכם יש באמת אפשרות למצוא כיוונים וציוני דרך בצורה נכונה ולשנות את עצמכם.

הערה: אבל במאמר "החרות" בעל הסולם כותב: "הבחירה נעשית בהתאמה לרצונות ולטעמים של החברה הסובבת, מה גם שלא בחלק הטוב שלה, אלא של הרוב". ואילו אתה אומר: בעשירייה.

תשובתי: עשירייה אינה עובדת לפי הרצונות שלה! כיצד חברה בוחרת את האידיאלים שלה? לפי החזקים והחכמים או לפי טיפשים אבל גנבים ולוקחי שוחד וכולי? מי משיג את פסגת הסולם האגואיסטי? הפושעים הגדולים ביותר. זה הרי מובן לכולם. ואילו העשיריות נוצרו לפי כללים אחרים, לפי ערכים אחרים! עשירייה, זו מערכת אחרת לחלוטין. זו עזרה הדדית, אהבה הדדית, טיפוח יחסים נכונים זה עם זה, שאינם קיימים בעולם שלנו. אנחנו רוצים ליצור בעשירייה יחסים של העולם העליון, כאשר אתה משתדל לעשות הכול בעל מנת להשפיע.

שאלה: כלומר אני בונה תא בריא בתוך הגוף ה"חולה" הזה?

תשובתי: בוודאי.

מתוך שיעור וירטואלי, 12.05.2019

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8JyoD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest