דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הבורא מתגלה בינינו

הבורא מתגלה בינינו

laitman_2009-02-17_5692_70jpg

הבורא הוא תכונת ההשפעה שמתגלה ברצון המתוקן של האדם, בכוונה להשפיע. כוונה זו אנחנו יכולים לפתח רק ביחסים בינינו. בורא הוא תכונת ההשפעה והאהבה שאנחנו מגלים בתוכנו.

בורא מלשון "בוא וראה". בוא, כלומר, תשנה את עצמך מרצון לקבל לרצון להשפיע, הרצון להשפיע (להשפיע על מנת להשפיע, ג"ע) ולאהוב (לקבל על מנת להשפיע, אח"פ) שהושג נקרא גילוי, או השגת הבורא.

בורא זהו הכוח המקשר בינינו. הקשר בינינו מבטא את הבורא.

אם אנחנו מתקשרים בינינו באהבה הדדית, מתגלה בינינו כוח של השפעה הדדית, שאנחנו מרגישים אותו ככוח הבורא. הבורא קושר אותנו בינינו. האור העליון נתן לי ולך כוח להשפיע אחד לשני, ובעודנו משפיעים ומגלים את הכוח העליון הזה, אנחנו משיגים את הבורא.

כשאנחנו משפיעים אחד לשני ומשיגים את ההשפעה, אנחנו מבינים מאיפה מגיע הכוח המשפיע הזה. הוא לא נוצר בתוכנו. בתוכו מוסתר מקורו העליון, כתר.

הבורא מתגלה בתוכנו, בתוך הרצון. הוא מתגלה בחלק העליון של הכלי, ולכן זה נקרא גילוי מלמעלה, בכתר, ביחס לחלק התחתון של הכלי שהוא מלכות.

לכן המקובלים קראו לו בורא (בוא- וראה). אני משיג את 10 הספירות של האור הישר, של היחס שלו אלי ואותו עצמו, השורש של הכול, רק באור החוזר שעולה מלמטה למעלה, מהטבע שלי "לקבל" לטבעו של הבורא – "להשפיע".

יוצא, שלא מתגלה לי שום דבר, חוץ מהנשמה שלי, מ- 10 הספירות שלה. זהו הדבר היחיד שנברא, ובתוך הנברא הזה אני מרגיש את מי שברא אותו.

פוסטים קודמים בנושא:
הכול מתגלה מתוך השוואה
שיחה על הבורא
הבורא – זה אני המתוקן
פוסטים נוספים בקטגוריה: התפתחות רוחנית, בורא, אדם ראשון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/IvAx6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest