הבורא משחק עם לוויתן

שאלתה של אורנה: נאמר שהבורא משחק עם לוויתן. מה זה אומר לוויתן?

תשובה: לוויתן מסמל את הרצון היחידי שנברא על ידי הבורא, שאיתו משחק הבורא כמו מבוגר עם ילד, היינו מפתח אותו בכדי להביאו לשלמות.

שאלתו של זיו: אז בעצם כל העולם הזה זה משחק מחבואים.

י-ה-ו-ה הסתתר בלבוש אלוהים ואנחנו שמהווים חלקים ממנו, ורק לא רואים את זה בגלל ההסתרה, צריכים בכוחנו שלנו לחזור ולראות איך הכול אחד? והזהר וספרי הקבלה הם מורי הדרך? זה עד כדי כך פשוט? הכול סתם משחק?

תשובה: כן! רק במשחק הזה – חיינו! זה נקרא "משחק" מפני שכתוצאה מהפעולות האלה מתרחשת התפתחות הנברא.

דרך אגב, כל התפתחות מתרחשת בתהליך שנקרא משחק. אפילו גדילת התאים בגוף החי – היא משחק, מפני ששואפים למה שעוד לא קיים, למצב העתידי. גם העלייה הרוחנית היא משחק. צריך רק לייחס חשיבות לתהליך הזה. האין זה כך בדיוק אצל ילדים? ב"משחקי הילדים" האלה תלוי איזה אדם ייצא מהילד.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JOuhh

3 comments

  1. לרב שלום,
    ברצוני להודות לך על ששחקת איתנו בהרבה אהבה וחום בכל ימי הקונגרס. אין מילים שיתארו במדויק את עוצמת החוויה וגם בכל רגע מסיום הקונגרס אני מרגישה אחרת. דבר אחד אני יודעת וזה שאין לנו שום דרך אחרת ואי אפשר ללכת יותר לדרכים צדדיות, כולנו חייבים לעלות לדרך המלך.
    רב יקר, תודה על כל מה שאתה משקיע.

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    יהודה קפלן שואל למה הבורא לא יתגלה לפרעה

  3. הפנה עורף ובז לכל והחשיב עצמו כאלוק בפני כולם מצרים היתה טמאה כל כך טמאה שאדם שהיה נכנס אינו יוצא לעולם נטמא אולם ידוע על צדיק שמלך שם יוסף הצדיק שמו ואחריו יצאו כל עם ישראל ונגאלו ביד ה כשפרעה קיבל 10 מכות ידועות!

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest