הבורא ופרעה

שאלה: מה ניתן ללמוד מפרעה?

תשובתי: מפרעה ניתן ללמוד מהי הנאמנות לבורא. הוא מבצע את התפקיד שלו בצורה קפדנית, נאמנה מאוד ובמסירות נפש. הוא עבד אמיתי של הבורא, שאין כמותו.

מדובר על כוח מכאני שטמון בטבע. בכל דרך ובכל מדרגה, בכל מולקולה ובכל אטום, בכל צרור ובכל קשר, הוא מחשב כיצד, במאה אחוז, לקחת לעצמו את כל מה שרק אפשר. זוהי תוכנה פנימית מיוחדת שפועלת בכל גרגיר של הבריאה, בכל מערכת, בכל חיבור. זה מה שנקרא "פרעה" – משהו טוטאלי שעוטף את הכול, שנוכח בכל רצון, בכל המציאות שנוצרה. הוא אינו עוזב לרגע אף חלקיק של הבריאה. בין הכוכבים והגלקסיות, בעולם שלנו ובכל העולמות, זוהי תוכנה אוניברסלית, חובקת כל. זה מה שאנחנו צריכים ללמוד – גישה ללא פשרות ללא נסיגה, לתפקיד שלנו.

ואנחנו גם צריכים לדאוג להתקין תוכנה חדשה במקום התוכנה הישנה. החידוש הזה מותקן על פרעה: אנחנו משתמשים בו ובשום פנים ואופן איננו זורקים אותו כאילו אין לנו צורך בו.

השדרוגים הרוחניים תמיד מותקנים על התוכנה שכבר קיימת. אנחנו עובדים על הפרעה, על הרצון לקבל שלנו, כשאנחנו מחליפים את הכוונה האגואיסטית לכוונה אלטרואיסטית. והרצון עצמו של פרעה נשאר.

יש לנו רצון לקבל וכוונה על מנת לקבל– מערכת שכבר מוכנה ופועלת, זה מה שיש. ולאחר מכן אנחנו מחליפים את הכוונה הזו בכוונה על מנת להשפיע כשהרצון עדיין נשאר רצון לקבל. כך אנחנו יוצאים למציאות הרוחנית – למציאות שתהיה.

למטה פרעה, למעלה הבורא והם הפוכים זה לזה. והמעבר מתבצע בעזרת האור.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 22.04.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מסיכה, אני לא מכיר אותך!
פרעה הוא העבד הנאמן של הבורא
בין הבורא לפרעה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RwtXD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest