האר"י הקדוש

laitman_2008-12-25_8018_wp.jpg

מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות", סעיף ח': וכבר אמרו ז"ל, "אין לך דור שאין בו כאברהם יצחק ויעקב". אמנם זה האיש האלוקי רבינו יצחק לוריא ז"ל, טרח ומצא בעדינו מלא מדתו, הגדיל והפליא על קודמיו. ואם היה לי לשון מדברת גדולות הייתי משבח אותו יום שנגלה חכמתו כמעט כיום אשר נתנה תורה לישראל. אין די מלה בשיעור פעולתו הקדושה בעדינו.

באמת, כל שיטת התיקון הגיעה אלינו מהאר"י. הוא יישׂם את כל מה שהונח כיסוד על ידי המקובלים הקודמים. נשמתו של האר"י תופסת מקום חשוב במערכת הנשמות הכללית, ממנה והלאה האור מתחיל להשפיע על כל הנשמות בכך שמביא אותן אל גמר התיקון הסופי. לפני האר"י כל ההתפתחות התבצעה במדרגות 0,1,2,3 ורק האר"י, על ידי התיקונים שלו במערכת הנשמות, נכנס לשלב ה-4 ומתחיל לבנות את המלכות האמיתית, בצורתה הסופית.

הוא מהווה את ספירת היסוד (האחרונה לפני המלכות) לכן הוא נקרא משיח בן יוסף (יוסף מסמל את ספירת היסוד), אחריו כבר מתחילה להיתקן המלכות עצמה. כל הנשמות הקודמות היו שייכות לנשמות המכינות לשלב התיקון. רק מהאר"י מתחילה ההתעוררות הכללית של כל הנשמות. מובן מאליו שזהו תהליך הנמשך מאות שנים, אך האר"י פתח את הדרך לאור, מג' השלבים הקודמים אל השלב הרביעי, האחרון, והתיקון מתחיל!

משיח הוא גילוי האור במערכת הנשמות הכללית. האור הזה נכנס למלכות דרך היסוד. האר"י פותח שערים לאור ולכן מכונה משיח בן יוסף. משיח זהו כוח התיקון. האר"י מבטא את הכוח הזה שעובר דרך נשמתו. בהימצאו במערכת הכללית, הוא מבצע תיקונים בנשמתו וכעת דרכה האור זורם אל המלכות ומשפיע על הנשמות. אך כעת זה תלוי בנו להכין את הנשמות שלנו לעלייה מהמלכות אל הבינה. התהליך הזה כבר מתייחס לתיקון המלכות, משיח בן דוד.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות", 05.08.2010

רשומות קודמות בנושא:
יום פטירתו של האר"י הקדוש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/h6ulH

2 comments

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    יעלה תחנונינו- עיבוד מודרני

    http://www.kab.co.il/player/download.php?url=http://kabbalahmedia.info/files/Music_of_Baal-Sulam_2004_08.mp3

    שבת – שלוםSmile

  2. ישר כח לכלולכם על מה שאתם עושים למען הכלל ,הזה זכות יש לכם על כל השעורים ,אני צופה בכם כבר מיםפר חודשים והחלטתי להירשם לקמפוס הקרוב בנתים אני שואב מימכם כ"ח בטלויזיה ,ועד אז אני מברך אותכם על הכל

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest