דף הבית / אקטואליה / האנושות משתנה

האנושות משתנה

שאלה: מה בדיוק משתנה כרגע באנושות? מה גורם לבני אדם להתקרב ולשמוע יותר את המקובלים?

תשובתי: זה לא פשוט להסביר או לומר במילה אחת, שאלה הצרות, הבעיות שיורדות לעולם. העולם שלנו ידע גם מצבים קשים יותר, אלא שהשינוי מגיע עם ההתפתחות. ישנה התפתחות שמגיעה מבפנים, מתוך בני האדם, מתפתחים בהם רצונות יותר ויותר מורכבים ולכן הם מסוגלים להרגיש ברצונות האלה תשוקות, רצונות, נטיות לצורות הקשר ביניהם. כתוצאה מכך הם מתחילים להרגיש שחסרה להם יותר ויותר הבנת מהות החיים.

אם פעם האדם הסתפק בלחם, משפחה, בית, אפילו לא בית אלא צריף עם איזו חלקה קטנה שממנה התפרנס, אז בזמננו הרצון לקבל גדל, כל אחד רוצה שיהיה לו יותר ויותר. כבר עברנו את הגבעה הזו ומתחילה ירידה כללית בכל האנושות, אנחנו כבר יודעים שלא נשיג מה שאנחנו רוצים, וגם הרצון להשיג עוד ועוד משתנה. אנחנו רואים שאין כבר שום תועלת בהשגת אוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד, מושכלות, מה עוד נשאר ובשביל מה החיים האלו?

אנחנו מתחילים לחשוב על כך שהחיים לא קשורים לאין סוף ובמצב שהם מסתיימים אחרי כך וכך שנים, אין טעם למלא את השנים בהשגת כל מה שאדם ירצה, כי זה לא ייתן לו שום דבר. כלומר, אפילו אם אנחנו נהנים במהלך החיים ממשהו, הידיעה על כך שזו לא תכלית החיים כבר מפיגה את הטעם מכל המאמצים שאנחנו עושים ואנחנו נשארים בחוסר אונים.

 

מתוך ישיבת כתבים, 23.2.2021

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YMMyA

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest