האמצעי האחרון

laitman_2010-03-12_9583-70.jpg

כל התיקון מתחיל מגילוי היצר הרע, כמו שנאמר: "בראתי יצר הרע בראתי לו תורת תבלין… כי המאור שבה מחזירו למוטב". לולא היה גילוי של היצר הרע, שנברא על ידי הבורא בכוונה, מי היה רוצה להיתקן?! אך הרגשת הרע והסבל דוחפים אותנו, אפילו לשינוי עצמי! בתחילה אנחנו רוצים לשנות הכול מבחוץ, את כל העולם, אחר כך אנחנו בכל זאת מסכימים שאנחנו צריכים לשנות את עצמנו!

את השינוי הזה צריך לעבור כל אדם, כל עם, כל חברה, והאנושות כולה. התיקון אינו יכול להתחיל אם אין בו צורך, כלומר עליי להרגיש שרע לי בלי התיקון! לכן אנחנו חייבים להתפתח, להגדיל את האגו שלנו, לגלות בו בעיות, ריקנות, מכות, חוסר מילוי, חוסר תקווה וחוסר יכולת מוחלטת לשנות זאת!

אנחנו מחפשים כיצד ניתן לשנות את העולם, עד שאנחנו מגלים שהיצר הרע שבנו הוא האשם בכל, ומגלים את חכמת הקבלה, כביכול במקרה… מישהו צריך היה להכין אותה עבורי בצורת ספרים, אתרי אינטרנט. מכיוון שהטבע שלי סגור בתכונת הקבלה כדי למלא את עצמי, אינני מסוגל לתקשר עם העולם העליון כדי להרגיש את הבורא ישירות. לשם כך בתחילה אני זקוק לאמצעים חיצוניים: מורה וספרים.

בדרך כלל הידע הזה מועבר מאדם לאדם, מאנשים שכבר נמצאים בקשר עם העולם הרוחני. הקשר עם העולם הרוחני צריך להיות קיים עוד לפני כן, אחרת אני, האגואיסט המוחלט, לעולם לא אוכל לנחש שהרוחניות קיימת. אני אחפש פתרונות לסבל רק במישור של העולם שלנו. לכן, יש להפיץ את הידע על חכמת הקבלה. אנשים שהרגישו את עצמם ריקניים בעולם הזה, מגלים את הקבלה כשיטה למילוי עצמי מושלם.

כך מתמלאים שני תנאים לתחילת התיקון: א. מצד אחד רע לאדם. ב. מהצד השני מתגלה האמצעי שבעזרתו יהיה לו טוב, ואז בהדרגה הוא יתחיל לתקן את עצמו ולממש בו את מטרת הבריאה שלו. בדור שלנו התנאי הראשון עדיין נמצא בבירור, האדם בודק אמצעים ושיטות שונות כדי למלא את עצמו איכשהו, לעתים אפילו פונה לאלכוהול וסמים, אך בהדרגה גם זה עובר. בקרוב ייעלמו גם השימוש בסמים, באלימות, באמצעים פנאטיים, אנשים יבינו מבפנים שהם אינם יכולים למלא את הריקנות הפנימית שלהם.

הרצון ליהנות משתנה, עולה לרמה הבאה, כבר לא ניתן להמשיך כמו קודם. האדם כבר אינו מוצא מנוח, אלא מחפש פתרון עמוק יותר. אך עלינו להתפתח עד למצב שלאנשים כבר לא תישאר ברירה, אלא רק חכמת הקבלה. ניתן לצמצם את החיפוש שלהם על ידי הפצת השיטה הזו, כדי שכולם יבינו במהרה שעלינו לגלות את הכוח העליון שמנהל אותנו. רק זה יכול לעזור לנו!

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות", 05.07.2010

ידיעות קודמות בנושא:
עלייה במהירות האור
במעבר לעולם חדש
לעורר את כוחות הטוב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Feurr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest