דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / האם הזמנתם אמבולנס רוחני?

האם הזמנתם אמבולנס רוחני?

laitman_2009-03-18_8399_70.jpg

יש לי מספיק בעיות בחיים. לפעמים נדמה לי שנמאס ואיבדתי את התיאבון לכל. אני צריך לשים בצד את כל הגשמי, ולברר לעצמי את הדבר החשוב ביותר: מהו היחס שלי לכל הסביבה? אני מתעב אותם, אין לי עניין איתם, שייעלמו ממני… זהו הרע ההתחלתי שלי. זה מתגלה מהשבירה: פעם היינו מחוברים, כעת אנחנו מגלים את הפירוד המוחלט. הגילוי הזה מאד חשוב, אנחנו זקוקים לו.

אינני מפזר, אלא אוסף את הרגעים השליליים, המראים לי עד כמה אני שונא את האחרים. זה מצוין שזה התגלה! כן, אני שונא ומתעב אותם, יש לי בחילה מהם, אנחנו רחוקים זה מזה כמו אין סוף – מעולה! כעת יש לי אפשרות לגשת לתיקון.

והנה אני מתקדם לעברם, מתאמץ, משתתף בלימודים ובהפצה, כדי להרגיש איזשהו קשר, אפילו מתכופף אם אפשר. אם אני מרגיש שהיום אין בכוחותיי אפילו להסתכל על החברים שלי, אני לוקח משימה מכאנית לטובת ההפצה, עד שבהדרגה אני חוזר לזרימה המשותפת.

כל אחד יכול להיזרק למצב שממנו הוא אינו יכול לקום לבד. לכן הוא חייב לקבל תמיכה מהקבוצה ומהכלי העולמי, כמו אדם שאיבד את הכרתו וזקוק לעזרה חיצונית.

הקבוצות צריכות לזהות מקרים כאלה ומייד להגיש עזרה מקצועית מיידית, בדומה לרופא, להציל את חייהם הרוחניים. איננו "מנקים" את הרע באדם, אלא תומכים בו כדי לעורר אותו ולהביאו לקו האמצעי, שיבנה אותו, אז כל הרע יהפוך לטוב.

מתוך שיעור מס' 5 ב"כנס הזוהר העולמי" 2010, 8.5.2010

רשומות קודמות בנושא:
המערכת הסגורה של החיים
במה תלוי העתיד שלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/G5aNG

One comment

  1. האם גם נשים זקוקות לאמבולנס שכזה? אם כן, האם הוא צריך להיות שונה מהגברים? איך הקבוצה יכולה לתמוך באישה?

    אם לא, מה כן יכול לעזור, כי לפעמים נראה ששום דבר לא עוזר…

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest