דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / האין סוף האינסופי

האין סוף האינסופי

laitman_42_70.jpg

שאלה: כתוב שהטבע מתפתח לפי התנאים של הבורא, עד שתכניתו תושלם בהצלחה. מהם התנאים האלה?

תשובה: הכול צריך להתחבר אליו. הבורא לא ברא כלום, חוץ מנקודת רצון אחת, שבה אנחנו מתקיימים. הנקודה הזו נמצאת בים של אור, בתוך הבורא. אנחנו צריכים רק להרגיש את כל העוצמה הזאת, את כל המילוי והאיחוד עם הבורא, שקיים במצב היחיד הזה שנברא. וכל מה שקורה אחר כך, קורה באותה הנקודה, שנבראה "מאין".

כל הרגשות וההתרשמויות, שאנחנו מרגישים בנקודה הזאת, כל זה קורה לנו, לכל אחד מאיתנו, שרואה את העולם כך – אותו עצמו, את האנשים שסובבים אותו ואת הטבע. אך בעצם כל זה קיים בנקודה אחת! שעוברת בתוך עצמה שינויים שונים, כדי להבין בסופו של דבר את מצבה האמיתי.

הבורא רוצה שהנקודה הזאת תעבור את הדרך בהבנה ובהכרה, שתעשה מאמצים משלה, ותשיג את המשמעות של האור הזה, את הבורא, שברא את הנקודה הזאת מכלום! עלינו להבין מה זה אומר "מאין", מה זה "נקודה" ומה זה "אור" ולמה הבורא עשה הכול כך?!

אנחנו לא יודעים מה יהיה אחר כך, אחרי ההבנה הזאת, אך כנראה שייפתחו לפנינו עוד אופקים נוספים חדשים, אחרי שנגיע לשלמות.

אך גם זה לא חשוב, הרי אנחנו משיגים מדרגה אחר מדרגה, וכל מדרגה קודמת היא שלב הכנה למדרגה הבאה. אנחנו לא יכולים לדלג מעל שום מדרגה. למרות שכל פעם עלינו להשתוקק לאינסוף, הרי לשם אנחנו מכוונים את תפילתנו (מ"ן) ומשם מקבלים תשובה (מ"ד).

רק כך ניתן להשיג יחס נכון לפעולה ולקבל תוצאה. הרי הכול משתוקק לאינסוף ויורד אלינו משם, ולא חשוב שיש הרבה מדרגות בינינו. כל המדרגות האלו הן המצבים הבאים שלי, שעדיין נסתרים ממני, ואת המדרגה הבאה שלי אני צריך לראות כאינסוף.

פוסטים קודמים בנושא:
משחק החיים
שלבי גמר התיקון
רשומות נוספות במדורים: חכמת הקבלה, בורא, התפתחות רוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/td1ls

One comment

  1. הכנות שלך מרשימה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest