דף הבית / המשבר ופתרונו / אופטימיות הרסנית

אופטימיות הרסנית

דעה (מ. חזין, כלכלן): השאיפה לא להתנתק מהקבוצה טמונה בהתנהגות האדם. זה מאפשר לטכנולוגיות יחסי הציבור לנהל את החברה, וזה נמצא בבסיסה של הפוליטיקה של היום.

המשבר מערער את קיום התשתית של האליטה אשר מכוונת לשיטות ניהול פיננסיות. אך התחילו הבעיות עם הפיננסים.

הרווח שהתקבל באמצעות השימוש בטכנולוגיות הפיננסיות החדשות גדל עד כדי כך, שהאליטה צמחה על חשבון בעלי ההון, אך האיכות שלה ירדה בצורה חדה, מפני שניתן לקבל את כל הטוב על ידי לחיצה על כפתור וכל טכנולוגיות הניהול המורכבות מאבדות את ערכן. הן אפילו לא מסוגלות להסביר את הסיבה למשבר.

המשאבים של האליטה המערבית יצטמצמו והיא תתכווץ פי עשרה. אני חוזר, לא ב- 10% אלא ב- 10 פעמים! לפני זה, החלק החדש של האליטה היה פשוט נוטש, אך היום אף אחד אינו מבוטח מאסון, וזה אומר שמדובר בעניין של חיים ומוות.

היות ונציגי האליטות מרגישים את הסכנה, הם אינם מאפשרים לאף אחד להתקרב לקבלת ההחלטות, האליטה נהיית סגורה יותר.

האליטה משמידה בתוכה את החוליות "החלשות", שהם דווקא האנשים שמחפשים דרכים לא טריוויאליות (נדושות) לצאת מהמשבר. מדדי האבטלה, האינפלציה, רמת הבורסה ונתוני התמ"ג (תוצר מקומי גולמי), הם כולם מזויפים. אין לכך שום קשר למציאות. צמיחת האופטימיות תימשך עד לקריסה כלכלית והשמדת האליטה.

התייחסותי: כל התחזיות אינן לוקחות בחשבון את העובדה, שבתוך האנושות מתרחש המימוש של ההנהגה העליונה, ולכן חייבים רק ללמד את האנשים ללכת בדרך הזאת. במידה שנצליח להעביר אליהם את הפיתרון לבעיות שנשלחות מלמעלה, כך נקל על חייהם ונזרז את ההתגלות של הרמה החדשה של הקיום.

ידיעות קודמות בנושא:
מערכת יחסים חדשה תשבור את הקשרים בין הפוליטיקאים והטייקונים
השלכות של התפכחות
הגרוע ביותר עוד לפנינו…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/7m15K

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest