דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הֵחְזֵר סחורה או שרות אחראי?

הֵחְזֵר סחורה או שרות אחראי?

laitman_2011-02-25_9278-70.jpg

שאלה: למה רק האור מממש את התיקון? יוצא, שאנחנו מוצאים פגם ב"סחורה" ומחזירים אותו ל"יצרן"?

תשובתי: לא. זה מתרחש לגמרי אחרת מאשר בעולם שלנו.

תחילה אני מוצא את הפגם. ולא חשוב שהוא לא נעשה על ידי, אלא אני מרגיש אותו, רואה אותו, יכול להתייחס אליו באופנים שונים. ואז אני מברר לעצמי, כיצד צריכה להיראות הצורה המתוקנת. כמובן, איני יכול לתאר אותה באמת, ובכל זאת רוצה לרכוש אותה.

בזה אני מרסן את האגואיזם שלי ומתחנן לבורא שיתקנו. אני מבקש תיקון לא מפני שאני רוצה להרוויח, אלא מפני שאני רוצה להשפיע. אני לא מסכים עם הטבע שלי.

אתה רואה כמה פרמטרים אני צריך לשנות בדרך. השינויים האלה לא נמצאים בתוכי מלכתחילה, אני צריך לרכוש אותם בעצמי. באופן כזה, אני לא סתם "מחזיר סחורה", אלא מבצע בדיקה ובונה את היחס שלי לטבע. בכך אני משׂיג אותו ומביא אותו לתיקון.

האור מגלה את שלבי הדרך שלי, ואחר כך מבצע תיקון, אך תמיד על בסיס הרצון שלי, בכל פרט ולו הקטן ביותר. ובסופו של דבר, הודות לבדיקה הזאת אני מגלה את מערכת ההנהגה וההשגחה, את תוכנית ומטרת הבריאה. אני רוכש שׂכל ורגש, כדי לשלוט על כל המערכת, על כל הבריאה.

זו בכלל לא דחייה של הקנייה: "קח בחזרה את מה שעשית". אמנם אני משתמש בכוח האור, אך אין זה אומר שאני מעביר את התיקון אליו ו"מתנער מאחריות". זה בכלל לא גנאי לפנות לבורא בדרישה לאור ולהשתמש בכוח שלו לתיקון, מפני שאני הרי משתמש בכוח הזה באותה המידה שבה אני רוצה להרוס את הכוח שלי עצמי. אני מבקש לתקן את עצמי לא מתוך חולשה ואפיסת כוחות, אלא להיפך, יש לי כוח, אך איני רוצה להשתמש בו. אלא דווקא על ידי הכוח של הבורא אני רוצה לממש את התיקון.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם, 04.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
האפשרות לעשות את הצעד הבא
יש לאור צורות רבות
הוא מצידו יעשה הכל, עלינו הבקשה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yqNPe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest