דף הבית / קבלה לעם / קבלה למתחיל / לימוד חכמת הקבלה / דרך המחסום על קרן אור דקה

דרך המחסום על קרן אור דקה

מיכאל לייטמן

אם נתחיל מכך, שמה שנשבר בבריאה היחידה – זה הקשר בין חלקיה, בין הנשמות, בינינו, אז בקשר המשוחזר בינינו, נרגיש את תכונת ההשפעה – האור, הבורא. נבראנו מפורדים, על מנת לתת לנו את ההזדמנות לחקור מה זו אחדות, ובסופו של דבר להשיג נצחיות ושלמות בתוך האור הלבן העליון, בבורא.

כדי להגיע למצב כזה לא נדרש מאמץ גדול, אבל הוא צריך להיות מכוון נכון, מטרתי. את התנאים לאיחוד וחיבור של הבריאה השבורה לאחד שלם – לא קשה ליישם, אם יודעים כיצד להשקיע את כוחותינו החלשים. וכך יהיה לנו מנוף, שניתן יהיה באמצעותו ממש להפוך את כדור הארץ.

הבעיה שלנו היא שאנחנו מתפזרים במחשבותינו וברצונותינו, ולא מסוגלים לאסוף ולרכז אותם לכיוון אחד. להצלחה לא חשוב גודל המאמץ, אלא החיבור והאיחוד של כל המאמצים הקטנים יחד. אם הם יתחברו, אז המאמץ הכולל שלהם יהיה מכוון לתכונת ההשפעה, לבורא.

וזה מספיק כדי להיוולד בעולם העליון. לכן, אנחנו צריכים לשאוף ולהשתוקק רק לחיבור רצונותינו לאחד כולל – ואז בו תתגלה התכונה העליונה – הבורא.

מתוך השיעור מס' 1 של קונגרס טורקיה 22.10.2009

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/aDBJh

One comment

  1. אני כל כך שמחה כל פעם לגלות עולם עשיר כל כך שכל אוצרות תבל לא ישוו לו, וכך הרווחתי את האות ג'- העושר במרחב, קיים.האות מחוברת לבורא והנברא בכל צורה במרחב. ולפי הרגשה זו{העולם הוא עשיר כל כך} הוא פועל מרצון על התיקון. תודה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest