דלתא

laitman_2012-12-07_10.jpg

שאלה: איך לעבוד עם הכאב שנועל אותנו בדרגה הבהמית?

תשובתי: "האור המקיף", המאור המחזיר למוטב, פועל עליי, נכנס ועובר דרך דרגות העביות של הרצון שלי: שורש, א', ב', ג', ד'. אם האור מגיע רק לדרגות שורש, א', ב', ג', אז אני לא מרגיש בזה שום מקור של אור.

heb_o_rav_rb-1985-26-hareni-et-kvodha_2014-05-02_lesson_pic06

בארבע בחינות דאור ישר, רק בבחינה ד' דד', התעוררה הבושה ונעשה ה"צמצום". לכן האור חייב להגיע עד לבחינה ד' של הרצון. אם הוא מתפשט רק בג' בחינות, אז אני מרגיש רק כאב, אבל בבחינה ד' עצמה אני מרגיש את מקור הכאב.

אני עדיין מרגיש את הכאב, אבל מבין מאיפה הוא בא. ועל ידי זה אני מתחיל להשוות את הכאב עם המקור שלו, עם הסיבה: למה הבורא גורם לי לכאב, בשביל מה?

ואז אני מברר שזה בכלל לא כאב! זה לא הבורא מכאיב לי. אני מרגיש כאב מזה שאני בעצמי לא מתוקן. ואילו הבורא שולח לי מתנות נפלאות, הוא רוצה לחבק ולנשק אותי מתוך אהבתו אליי. מגיע אליי אור האהבה, אבל אני במקום זה מרגיש כאב.

זה כמו הורים אוהבים שלוחצים על הילד ואפילו נותנים מכה. אבל עושים את כל זה מאהבה. לכן כך אני צריך להפוך את התפיסה שלי, לחשב את הדלתא הזאת, את הפער בין הכאב לבין המהות האמיתית שלו.

את כל זה אני יכול לעשות רק דרך הקבוצה, שם אני עושה את החשבון הזה, בדיוק כמו ביחס שלי לחברים. כל היחסים שיש לנו בין בני האדם ובמיוחד בקבוצה עוזרים לנו ללמוד לעשות חשבון עם הבורא.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 02.05.2014

ידיעות קודמות בנושא:
איך להיחלץ משליטת הכאב
סימן של כאב
האור מרפא הכול!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nLipU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest