דף הבית / נשים / חיים חדשים 697 – דיני נידה וטהרה

חיים חדשים 697 – דיני נידה וטהרה

אנו חייבים לעבור משלב לשלב בתיקון האגו שלנו ולכן יש בטבע מחזוריות מיוחדת. במחזוריות הזמן יש ירח, שמש וכדור הארץ, אלה הם ענפים משורשים רוחניים, מכוחות עליונים. (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי וניצה מזוז)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "דיני נידה וטהרה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

פעם היינו נשמה אחת ואז נשברנו לחלקים, התיקון הוא להתחבר באהבה. כל רצון לקבל אגואיסטי שטרם תוקן נקרא "אישה", ורצון מתוקן נקרא "גבר", מלשון התגברות, כשהמנהגים בעולמנו הם רק העתקה למצבים רוחניים שעלינו לעבור בתיקון האגו.

כל מחזור מסמל רצונות אגואיסטיים חדשים שצפים ודורשים תיקון לכיוון השפעה, אחרי המחזור סופרים שבעה ימים נקיים ולאחריהם מוכנים לזיווג עם האור העליון. ברוחניות, דם הנידה מסמל את התגלות הדינים, שהם הרצונות האגואיסטיים הקשים, הדם הטמא, והטבילה במקווה מסמלת את קבלת אור החסדים, שאחריה אפשר לקבל את אור החכמה, הזרע. בתוך הרחם גדלה הנשמה של האדם שהתפתחה מהזרע, והטבע שלו הוא ה"רצון לקבל". לקבל אפשר בתנאי שהאדם נעשה כמעבר, כצינור לזולת, אם האור מזהה שהאדם "סתום", הוא לא עובר דרכו.

התיקון הוא לפתוח את עצמו באהבה, רצון לקבל מתוקן שפתח את עצמו לזרימת האור לזולת נקרא אישה מתוקנת, בזיווג. במחזור יוצא דם טמא, המסמל גילוי של דינים חדשים, כלומר רצונות חדשים שדורשים תיקון. מלכתחילה, נחשבים כל בני האדם לנשים, ובעזרת התגברות על האגו הם הופכים לגברים. שבעה ימים נקיים מסמלים את האורות המתוקנים, שהם הכוחות להיות משפיעים ואוהבים. ה"חתן" שעמו הולכים להזדווג הכלה, הוא הכוח הכללי של האהבה שממלא את כל המציאות. בסוף, כל המחזורים וכל התיקונים מגיעים לזיווג הגדול של גמר התיקון.

תוכניות קודמות:
חיים חדשים 696 – ברוך שלא עשני אישה
חיים חדשים 695 – השפעת הכוונה על המציאות
חיים חדשים 694 – כוח הכוונה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4C8bP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest