דף הבית / אהבה / דומה לאור

דומה לאור

כנס בסוצ'י. שיעור מס' 2.

שאלה: מה זה אומר, להיות דומה לאור?

תשובתי: אור, זו תכונת ההשפעה, אשר ממומשת בנו רק בצורה אחת, בצורה של קשר הדדי. ומה עליי להשפיע, לתת? למי? איך? מה יש לי? נניח, שאני אתן לך את הקפה או את פרוסת הלחם שלי…

לא. לתת, זה לא נקרא לתת משהו חיצוני, אלא את עצמך, כלומר להידבק אליך, לרצונות שלך, לחיפושים, להשתוקקויות ובזה להיות לך לעוזר גמור. בזה אנחנו מוצאים את תכונת ההשפעה או תכונה עוד יותר גבוהה – אהבה. כך ממומשת ההידמות וההשתוות שלנו לבורא. כפי שהוא, בהימצאו בתוכנו, רוצה להתגלות, כך גם אנחנו רוצים את זה כלפי כל חבר.

לכן אי אפשר להפוך להיות דומה לבורא לפני שאתה בעזרת ההשפעה העליונה תהפוך להיות דומה לו כלפי החברים שלך, או לפחות אחד מהם, אין לזה חשיבות. כאשר אתה לא עובד למען עצמך, אז בשבילך כל שאר העולם לגמרי אדיש, הוא לא מורגש וחסר טעם. ואם אתה יכול להתחבר איתו, אז אתה הופך להיות דומה לבורא.

כל העולם החיצוני, זו התגלות של הבורא בצורה ההפוכה לנו. ברגע שאנחנו מושכים את העולם הזה אלינו והופכים להיות דבוקים איתו באהבה לכולם, לשונאים, למתנגדים, למסות של מיליוני בני אדם, שלגמרי לא חשובים לנו, בזה אנחנו לאט לאט, לפי מעגלים, מפתחים יחס זהה לבורא. הבורא נמצא בהם, ובהם אנחנו מגלים אותו. זה נקרא: "בתוך עמי אנוכי יושבת".

מתוך שיעור מס' 2 בכנס בסוצ'י, 25.08.2014

ידיעות קודמות בנושא:
השפעה רבגונית של האור
בריחתם של אסירי העולם הזה
האהבה שהאגואיסטים לא מכירים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3fSoJ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest