דף הבית / אקטואליה / גרמניה בוערת

גרמניה בוערת

הערה: גרמניה בוערת, קיצונים ימניים יוצאים לרחובות בדורטמונד, בחמניץ, הם צועדים ליד האנדרטה של קרל מארקס עם שלטים הקוראים לטהר את המדינה ממהגרים. יש יותר ויותר ניאו-נאצים המצהירים: "גרמניה לגרמנים". בתגובה, נערכות הפגנות אנטי-פאשיסטיות, המוני בני אדם צועדים שמאלנים, ירוקים ועוד, נראה כי גרמניה העשירה שהייתה פעם רגועה, הפכה להיות חסרת מנוחה. התחושה שעולה היא שיש כל הזמן מישהו שמצית את האווירה יותר ויותר.

תגובתי: מהגרים מציתים מלחמת אזרחים פנימית. זו המטרה שלהם. בסופו של דבר הם מחלישים את החברה ויעלו לשלטון את מי שהם ירצו, מפני שהיום הם כבר חזקים מאוד. הם יכולים גם בבחירות וגם ללא בחירות לעשות הרבה מאוד. הם מקושרים עם המדינות שמהן הם הגיעו, שעוזרים להם גם מבחינה דיפלומטית.

בעיקרון, יש לנו כאן עניין עם מבנה רציני מאוד של חברה שעובדת על גרמניה, מפני שמה שיקרה בגרמניה, יקרה בכל אירופה. כל המצב הפך להיות מאוד "דלקתי" בחברה הגרמנית, מפני שהרבה מאוד זמן לחצו ומחצו הרבה מאוד בני אדם שלא יכלו לומר דבר. הם חיו זמן רב מאוד עם רגשות האשם שלהם. אבל נולד דור חדש, אפילו לא דור אחד, אלא שני דורות ואולי אפילו שלושה דורות לאחר המלחמה שאין להם כלל שייכות לזה.

הדורות האלה אינם רוצים לשאת על עצמם את עול של אשמה לא מובנת: עבור מה ואיך? ואילו כולם מוכיחים אותם: מצד אחד, זו המדינה הכי עשירה וחזקה, מצד שני, איך צריך להתנהג. הניגודיות הזאת כל הזמן קורעת את האדם. לכן עכשיו הם מתחילים להשתחרר מהאזיקים הפנימיים שלהם, מורידים את מחסומי הפה, מתירים את ידיהם. ואני חושב, שבסופו של דבר זה יגמר בהתנגשויות דמים גדולות.

שאלה: אם אפשר היה עכשיו להקפיא הכול ולתקן משהו, מה היית עושה?

תשובתי: הם לא יכולים, לשם כך דרושים מנהיגים אחרים, שמבינים שצריך לרסן את כל ההתפרצויות הללו. צריך להרגיע את המהגרים, צריך לעשות איתם משהו, לווסת, להחדיר במהירות, כל עוד זה אפשרי, חוקים מגבילים. לפעול כך שהלימוד בבתי הספר של מהגרים לא יגרום נזק לגרמניה עצמה.

חוקים שיגבילו בסופו של דבר את כל ההגירה: כדי שיחזקו את אירופה לא על חשבון המהגרים, אלא על ידי תעמולה בכל בתי הספר ומוסדות לימוד, בכלי התקשורת בדרך חוקית. תעמולה בעד איחוד, אחדות, עזרה הדדית, תלות הדדית. ולהפסיק לחלק את מה שנקרא אירופה "המאוחדת" לסוגים שונים.

גרמניה היא זו שהתחילה הכול ועכשיו יהיה עליה לפתור זאת, וכולם יחד ישנאו אותה, במיוחד אותם מהגרים שחיים בתוכה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 4.9.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nkr9R

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest