גילוי מצרים

כאשר אברהם אסף את הקבוצה מסביבו, הוא אמר לבבלים: "מי לה', אליי!". זה בעצם היה הכרוז שלו. הוא לא חיפש את אלה שסתם לא היו מרוצים מהעולם הזה, אלא את האנשים שהבינו והרגישו שהתעלות רוחנית, עלייה מעל לאגו וחיפוש הכוח העליון, זה העיקר. הכרוז של אברהם היה שייך לאלה שרצו לראות את הבורא.

לכרוז הזה נענו קרוב לחמשת אלפים איש. הוא משך אותם על ידי הרעיון שלו, המטרה שלו. והאמצעי להשגת המטרה, זה שמתקבצים יחד.

אברהם היה מגייר, מושך אליו את הגברים, ושרה הייתה מגיירת, מושכת אליה את הנשים, ויחד הם עבדו על ה"גיור". כלומר, התלמידים שלהם היו מקבלים הכְוונה על איך לעבוד בעל מנת להשפיע, כלומר, בחיבור ביניהם, כי ללא חיבור לא היה מגיע אליהם האור העליון. בסופו של דבר הקבוצה הזאת הפכה ל"בית אברהם", משפחה שאיתה הוא יצא מבבל והגיע לארץ כנען.

הרבה אירועים התרחשו בדרך הרוחנית הזאת: הקבוצה התייצבה, קיבלה מתווה יותר ויותר ברור. חלק מהרצונות יצאו משימוש, "מתו", אחרים להיפך, נולדו והתפתחו. וכך הם התקדמו עד שבזמנו של יעקב, ב"קו אמצעי", התגלו בעיות באיכות חדשה.

בני ישראל היו צריכים לגלות חיסרון למצרים. והוא מתגלה דווקא ב"קו האמצעי" של יעקב. אחד מבניו, יוסף, הרגיש בתוכו את תחילתו של מצב הגדלות, ואז הוא נהיה נגד יתר האחים. הוא כבר לא יכול היה להסתדר איתם, לחיות איתם, מפני שהוא הרגיש שחסרה כאן עביות של שכבות עמוקות יותר של הרצון, שבלעדי זה הוא לא יכול לממש את עצמו. האחים לא הבינו אותו, אבל הוא בינתיים היה צריך את פרעה.

יוסף, הוא תוצאה מאברהם ששאל בזמנו את הבורא: "במה אדע כי אירשנה?". כי דווקא יוסף יכול להתקשר לרצון לקבל הגדול הזה ולצרף אותו לישראל במצב של גדלות, בהשתוקקות ישר-אל.

ואז הם היו צריכים את התורה, את השיטה שמאפשרת לכל אחד בצורה מבוררת להבין ולהרגיש בתוכם את פרעה, כדי להמשיך את העבודה הזאת בעל מנת להשפיע, כדי למשוך לעצמם בצורה הכרתית את המאור המחזיר למוטב. מדובר על שלבי עבודה רוחנית חדשים ויותר ויותר עוצמתיים. אולם הסגנון הוא אותו סגנון – חיבור, המשכת המאור המחזיר למוטב, שוב חיבור ושוב מאור, וכך עוד ועוד יותר. וכך אנחנו מתקדמים קדימה.

מתוך שיעור על המאמר "ירושת הארץ" של בעל הסולם, 07.10.2013

דיעות קודמות בנושא:
עם המאוחד בניצוצות
בית אברהם
"חייזרים" מבבל העתיקה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/478nO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest