דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / גיהינום וגן עדן אמיתיים

גיהינום וגן עדן אמיתיים

מיכאל לייטמן

מה זו גלות מצרים? – זהו מצב שבו אתה מרגיש אהבה עצמית. לעומת זאת, יציאת מצרים זהו מצב שבו אתה, בפעם הראשונה, יכול להרגיש אהבה לזולת. אתה תצא באמת ממצרים, רק כשתרכוש את כוח האהבה.

בעל הסולם כותב במאמר "וזאת ליהודה", שמהותה של הגאולה העתידית צריכה להיות מובנת עוד בגלות. למה הכוונה? – הכוונה היא שאם הגלות עבורך זה להיות בעבדות של האהבה העצמית, והגאולה היא רכישת כוח האהבה לזולת (היכולת להתאחד ולהפוך להיות נשמה אחת, כפי שזה היה עד לשבירת נשמת "אדם הראשון"), אז אתה באמת נמצא בהרגשת הגלות ומוכן לגאולה, אז היא באמת מגיעה אליך! הכול תלוי בהכנת הרצונות שלך ליציאה לחירות מהדאגות האגואיסטיות שלך, אז המאור המחזיר למוטב מוציא אותך מהאגואיזם.

לשם כך מיועדת הגלות, הרי זו כל מהותה! הרוחניות היא השפעה ונתינה. אם אנחנו רוצים אותה, סימן שאנחנו מוכנים שיגאלו אותנו. כרגע אנחנו מושכים את אורך זמן הגלות, מאחר ואיננו מבינים שאנחנו במצב של גלות ועבדות! טוב לנו במצב הזה! אנחנו פונים לעוד כסף, שליטה, מילויים ותענוגים, ולגבי אהבת הזולת, אנחנו משאירים אותה בצד כאילו אין לנו צורך בה.

האדם אינו מרגיש את הזולת בתוכו, משמע שהוא אינו רשע ואינו צדיק, אלא סתם בהמה שאינה נמצאת אפילו בגלות.
גן עדן וגיהינום רחוקים מאוד מהתיאורים הרגילים של האדם. גיהינום זו אי היכולת להשפיע. גן עדן זאת הרגשת ההשפעה. בצורה יותר מפורטת ניתן לומר, רשע זהו מצב שבו האדם, על אף שהוא רוצה להיות צדיק, משפיע, יודע שהוא אגואיסט. הוא נמצא במצב הנקרא גיהינום. צדיק זהו מצב שבו האדם השיג את תכונת ההשפעה והאהבה, ומרגיש עצמו בגן עדן!

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 12.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
למה למהר לצאת ממצרים?
הזדמנות נדירה לזרז את הזמנים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TcDpz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest