דף הבית / משבר עולמי / גֵן ההשפעה

גֵן ההשפעה

laitman_2010-04-11_6361_w-70.jpg

ככל שאנחנו נמשכים יותר אל האור, כך העתיד שלנו יהיה טוב יותר, כי הרי אנחנו בעצמנו מזמינים את גילוי האור. האור מאיר יותר ויותר חזק את העולם הזה, וכל אלו שהולכים לקראתו מרגישים את המצב הזה כטוב, וכל השאר מרגישים אותו כרע.

תחילה האור מפתח את כל העולם (את היקום שלנו, את כדור הארץ ואת כל מה שנמצא עליו) במדרגות של דומם צומח וחי, ומגדל רק את הרצון האגואיסטי. ההתפתחות הגשמית הזאת אפשרית עד לדרגת החי בלבד – כך האור מפתח את החומר. אך כאשר האגואיזם גדל עד לדרגת חי, אין לו לאן לגדול הלאה והוא מרגיש את חוסר האונים המלא, בכך שמרגיש עצמו במבוי סתום, ומלפנים רק חושך.

כך העולם מגיע למשבר ולייאוש. אך כל זה מתרחש תחת השפעת האור שמראה, שאין לנו במה למלא יותר את הרצון ליהנות שלנו. אנחנו אף פעם לא יכולנו למלא אותו, רק קיווינו לעתיד טוב וכל הזמן שאפנו אליו. אך כשהעתיד הפסיק להאיר לנו, ואנחנו מיצינו במלואו את הרצון שלנו במדרגה הבהמית, לא הרגשנו שום פרספקטיבות (תוכניות) להתפתחות. למה? לשם מה?

כאן האנושות מוצאת את עצמה בפני קיר אטום, ללא שום מטרה ותקווה לעתיד. לכן כעת מתגלת חכמת הקבלה שמסבירה לנו, בשביל מה כל זה נעשה, כדי שאנחנו כעת, בעצמנו נהפוך לשותפים עם האור ונשיג את דרגת האדם, הדומה לבורא. זהו השלב הבא של ההתפתחות שלנו, לעלות מדרגת בהמה לדרגת אדם.

זה בלתי אפשרי ללא הכרה. מלכות דעולם אין סוף מגיעה סוף סוף לסיום מחשבת הבריאה, אשר עלתה במחשבתו של הבורא, שרצה שהנברא יכיר אותו, יהפוך לעצמאי, אך דומה לו. הנברא כעת מתחיל ליישׂם את המחשבה העליונה הזו.

אנחנו הדור הראשון, שבו מתגלה גֵן המידע המיוחד הזה (הרשימו), השייך לדרגת האדם, ואנחנו מחויבים ליישׂם אותו. לכן האור הפועל כעת בעולם הזה, יהיה תמיד לנזק עבור הרצון האגואיסטי, בכדי לעזור לנו להתעלות מעליו.

ומהצד השני, האור יעזור לאותם בני האדם שרוצים ליישׂם בתוכם את "גֵן ההשפעה" הזה. הבורא התקרב אלינו… הוא גילה לנו את ספר הזוהר, את חכמת הקבלה, את המשבר העולמי, את כל המצב ואת כל האמצעים, המאפשרים לנו להבחין בכיוון ההתפתחות החדש הזה ולבצע אותו. עלינו רק להימשך אל האור בעצמנו, ואנחנו נראה את כל הטוב שלו.

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 21.05.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nn8T5

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest