בשרות הבורא

"ויקרא אל משה וידבר יהוה אליו מאהל מועד לאמר: דבר אל בני ישראל ואמרת אלהם אדם כי יקריב מכם קרבן ליהוה מן הבהמה מן הבקר ומן הצאן תקריבו את קרבנכם." (תורה, ספר "ויקרא", פרשת "ויקרא", פרק א', פסוקים א'-ב').

הרצון לבצע פעולה רוחנית, זה לא סתם זבח של בהמה, כמו שנאמר בתורה, אלא קורבן של הבהמה העצמית שלך (של האגו שלך).

את כל הרצונות (דומם, צומח, חי ומדבר) אנחנו צריכים לספק לטובת החברה באופן אלטרואיסטי לחלוטין, ללא שום השפעה לעצמי, בכך שמכוונים את כל המטרות והמחשבות לדאגה לאחרים, כמו אימא שחושבת רק על טובת הילד שלה.

אם האדם יכול לכוון את עצמו בכזאת צורה, אז הוא מעביר בהדרגה חלקים של הרצון שלו מצד הקבלה לצד ההשפעה. אבל זאת עבודה ארוכה מאוד בחברה, בקבוצה, עם לימוד של שיטה להמשכת אור התיקון.

נניח, שיש בי רצונות שבהם אני ניסיתי קודם לכן לקבל תועלת לעצמי על חשבון טובת אחרים, ועכשיו בזה שאני עובד בשיטה מסוימת, האור משפיע עליי ומשנה את הרצונות האלה מעל מנת לקבל (אגואיסטיים) לעל מנת להשפיע (אלטרואיסטיים). אבל זה לא אלטרואיזם של העולם שלנו, אף על פי שכך אנחנו מכנים אותו מפני שאין לנו מילים אחרות.

למעשה, זוהי השפעה ואהבה חלוטה כלפי הזולת ללא שום תועלת לעצמי. כאשר באדם מתחילה לעבוד המדרגה הזאת, אז הוא "מקריב קורבן", כלומר תולש מהרצון האגואיסטי שלו חלקים ומעביר אותם לשרות אלטרואיסטי לאחרים.

בזה משתתפים רצונות מכל הדרגות: דומם, צומח, חי ומדבר. יחד עם זה, דרגות הדומם, הצומח והחי משרתות את האדם כמו בעולם שלנו. ואילו ה"מדבר" (האדם) משרת לבורא. הוא כולל בתוכו את כל הרצונות של דומם, צומח וחי ומעלה אותם בעבודה שלו להשפעה ואהבה חלוטה בלי מצרים ושלא על מנת לקבל פרס.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 13.11.2013

ידיעות קודמות בנושא:
הקרבת קורבן, זו התקרבות לבורא
אחווה כוללת
כוונה הגלומה בפעולה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/g50E9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest